TVN24 | Świat

W Encantado powstał najwyższy pomnik Chrystusa

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
Reuters

Słynna brazylijska Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro doczekała się w kraju konkurenta. Małe miasteczko Encantado w południowej Brazylii, aby przyciągnąć turystów, zbudowało wyższą statuę.

Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro - włączając cokół, na którym jest osadzona - ma 38 metrów wysokości. Nowy pomnik, zbudowany w małym miasteczku Encantado w południowej Brazylii mierzy aż 43 metry wysokości. Z kolei pomnik Chrystusa w Świebodzinie ma 36 metrów wysokości.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Nowa budowla, podobnie jak ta w Rio de Janeiro, powstała na wzgórzu nad miastem. - Miejsce to zostanie otwarte dla publiczności dopiero w przyszłym roku - zapowiedział wiceprezes stowarzyszenia, które sponsorowało pomnik, Robinson Gonzatti. - To największy Chrystus na świecie - powiedział agencji Reutera.

Chrystus z Encantado

Posąg ma również wbudowany punkt widokowy, zwiedzający będą mieli możliwość patrzeć na krajobraz przez wielkie okno w kształcie serca. Twórcy mają nadzieję, że ich posąg będzie konkurować ze statuą na szczycie góry Corcovado w Rio znajdującą się nad zatoką Guanabara.

Statua w Rio została zbudowana w 1931 roku ze zbrojonego betonu i steatytu, a ukończenie jej zajęło dziewięć lat. Stała się ikoną Rio de Janeiro i jednym z cudów świata.

Autor:asty

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości