Joe Biden rozmawiał z Borisem Johnsonem na temat wirtualnego szczytu G7 w sprawie Afganistanu

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem - poinformował Biały Dom. Przywódcy uzgodnili organizację wirtualnego szczytu G7 w sprawie sytuacji w Afganistanie.

Biały Dom poinformował we wtorek, że prezydent USA Joe Biden odbył rozmowę telefoniczną z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem na temat sytuacji w Afganistanie. Obaj liderzy uzgodnili organizację wirtualnego szczytu G7 poświęconego tej kwestii w przyszłym tygodniu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Szczyt G7 na temat "wspólnej strategii i podejścia" ws. Afganistanu

Jak podano w komunikacie, obaj przywódcy rozmawiali na temat "potrzeby dalszej bliskiej współpracy między sojusznikami i demokratycznymi partnerami w sprawie przyszłej polityki wobec Afganistanu, w tym sposobów, w jaki globalna społeczność może pomóc uchodźcom i dostarczyć pomoc humanitarną".

Uzgodniony przez Bidena i Johnsona szczyt G7 ma dotyczyć "wspólnej strategii i podejścia" do tych problemów. Nie podano terminu tego wirtualnego spotkania. Boris Johnson był pierwszym przywódcą, z którym rozmawiał Joe Biden od upadku afgańskich władz.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości