Zatrzymano partnerkę mężczyzny, który celował w wiceprezydent Argentyny. Nagranie

Autor:
ft\mtom
Źródło:
PAP, Reuters

Argentyńska policja zatrzymała partnerkę mężczyzny, który w ubiegły czwartek wycelował broń palną w twarz wiceprezydent Argentyny Cristiny Fernandez de Kirchner. 23-latkę, podejrzaną o udział w nieudanej próbie ataku, zatrzymano na dworcu kolejowym w Buenos Aires.

Według śledczych, 23-letnia Brenda Uliarte była przed domem wiceprezydent Cristiny Fernandez de Kirchner w momencie, gdy jej partner Fernando Sabag Montiel wycelował w twarz polityczki z broni palnej. Próba ataku zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ broń nie wypaliła. Kobieta jest podejrzana o współudział w próbie zamachu - przekazała agencja Reutera.

Na nagraniu udostępnionym przez wydział kolejowy argentyńskiego ministerstwa transportu widać, jak kobieta w niedzielę wieczorem wchodzi do pociągu na stacji Retiro w stolicy Argentyny, Buenos Aires. Na kolejnych ujęciach zarejestrowano, jak służby zatrzymują kobietę na dworcu Palermo.

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez, odnosząc się do próby ataku, ocenił, że "to najpoważniejszy akt przemocy politycznej od czasu naszego powrotu do demokracji".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft\mtom

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości