Trump zwolnił Boltona

11 września 2019
"Poinformowałem Johna Boltona, że jego praca w Białym Domu nie jest już potrzebna"
"Poinformowałem Johna Boltona, że jego praca w Białym Domu nie jest już potrzebna"
[2019 Cable News Network All Rights Reserved]
[2019 Cable News Network All Rights Reserved]John Bolton był doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego

"Poinformowałem Johna Boltona, że jego praca w Białym Domu nie jest już potrzebna" - napisał na Twitterze prezydent Donald Trump. Jak dodał, nowego doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego wskaże w najbliższym tygodniu.

Prezydent USA Donald Trump o tym, że zdymisjonował Johna Boltona, swojego doradcę bezpieczeństwa narodowego, poinformował na Twitterze.

"Zeszłej nocy poinformowałem Johna Boltona, że jego praca w Białym Domu nie jest już potrzebna. Mocno nie zgadzałem się z wieloma jego sugestiami, podobnie jak inne osoby w administracji" - napisał Trump w tweecie.

"Szkoda została już wyrządzona". Sąd zezwolił na publikację książki doradcy Trumpa

Na publikację książki byłego doradcy prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona zezwolił w sobotę sąd federalny. Sędzia okręgowy stwierdził, że "skoro setki tysięcy egzemplarzy książki są już na całym świecie, szkoda została już wyrządzona". Administracja Donalda Trumpa złożyła pozew o tymczasowe zablokowanie wydania tego pamiętnika, stawiającego prezydenta w niekorzystnym świetle.

Media: były doradca Trumpa wezwany przed Kongres. Biały Dom milczy

Były doradca prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton został wezwany przez śledczych z komisji Izby Reprezentantów do złożenia 7 listopada zeznań w sprawie afery ukraińskiej - podały amerykańskie media, powołując się na anonimowe źródła. Doniesień tych nie potwierdził jak dotąd Biały Dom.

"Krótka lista prezydenta". Trump ma pięciu kandydatów na miejsce Boltona

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w środę, że ma pięciu kandydatów na stanowisko doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego. Nie wymienił jednak ich nazwisk. Wcześniej Trump zwolnił z tego urzędu Johna Boltona, którego skrytykował między innymi za politykę wobec Korei Północnej i Iranu.