Światowe Dni Młodzieży w Panamie

25 stycznia 2019

Papież w sieci o Maryi: influencerka Boga

"Ze swoim 'tak' Maryja stała się najbardziej wpływową kobietą w historii. Bez sieci społecznościowych stała się pierwszą 'influencerką': influencerką Boga" - napisał papież Franciszek w sobotę w nocy na Twitterze, czym wywołał lawinę komentarzy wśród internautów.

Wszystko, co miał, wydał na podróż do Panamy. Tam uratował człowiekowi życie

21-letni drużynowy z Krakowa Maciej Skóra przeznaczył wszystkie swoje oszczędności na wyjazd do Panamy. Jak mówi, pierwszej pomocy nauczył się w harcerstwie, dzisiaj szkoli młodszych od siebie, a podczas Światowych Dni Młodzieży uratował życie jednemu z pielgrzymów. - Ta służba, którą tutaj wykonujemy ma sens i nie jest to tylko zabawa w mundurze, ale jednak prawdziwa służba bliźnim - podkreśla.

Droga krzyżowa w Panamie. 400 tysięcy wiernych poszło z papieżem

400 tysięcy osób przybyło w piątek na Drogę Krzyżową pod przewodnictwem papieża w Panamie, gdzie trwają Światowe Dni Młodzieży. Taką liczbę uczestników nabożeństwa podali panamscy organizatorzy. Podczas swojego przemówienia Franciszek skrytykował "znieczulającą obojętność" i konformizm społeczeństw, które ignorują cierpienie innych.

"Dziękuję za otwarcie nam drzwi domu". Papież Franciszek powitał Panamę

W tych dniach Panama będzie wspominana nie tylko jako punkt strategiczny dla handlu czy tranzytu ludzi. Stanie się "hubem" nadziei, ziemią marzeń - powiedział papież Franciszek. W pierwszym przemówieniu w Panamie na 34. Światowych Dniach Młodzieży podkreślił też, że służba publiczna jest synonimem uczciwości i sprawiedliwości.

Panama gotowa na przyjęcie pielgrzymów. Polacy najliczniejszą grupą z Europy

Panama jest gotowa na przyjęcie papieża Franciszka i uczestników Światowych Dni Młodzieży. Przygotowania prowadzą profesjonaliści, którzy codziennie analizują wszystkie procedury - powiedział prezydent kraju Juan Carlos Varela w wywiadzie dla watykańskich mediów. Do Panamy przybędzie łącznie około 3500 Polaków, wielu z nich jest już w tamtejszych diecezjach.

Radość, upał i dżungla. Panama wita młodych pielgrzymów

30 stopni w cieniu, śpiew i taniec. Tak można opisać Panamę na moment przed rozpoczęciem 34. Światowych Dni Młodzieży. Nawet 750 tysięcy młodych katolików z całego świata przyjeżdża do Ameryki Środkowej, a Panamczycy mówią o największym wydarzeniu w swojej współczesnej historii - pisze Filip Folczak z TOTERAZ, który dla TVN24 relacjonuje największe tego typu spotkanie wiernych na świecie.