Rozwód Putina

7 czerwca 2013

Nowa "pierwsza dama"? Putin podsyca ciekawość

Prezydent Władimir Putin nie wykluczył, że "za jakiś czas" przedstawi Rosjanom nową pierwszą damę. Odpowiadając na pytanie dotyczące życia osobistego podczas telekonferencji z obywatelami zaznaczył, że "wprawdzie rzadko, ale widuje się z byłą żoną Ludmiłą".

Światowe życie córki rosyjskiego prezydenta. Podróże, jachty, dobroczynność

Starsza córka Władimira Putina Maria mieszka w Rosji, niedawno urodziła córeczkę, a jej mąż rzeczywiście jest Holendrem. Dużo podróżuje: lubi wypoczywać na luksusowym jachcie podczas rejsu po Morzu Śródziemnym, w Japonii uczyła się kaligrafii i tańca, a w Niemczech ma wielu przyjaciół. Do niedawna Maria Faassen mieszkała w Moskwie, w bliskim sąsiedztwie ambasady USA.

Pieniądze, perły, judo i literatura. Oczeretny po Putinie

19 stycznia portal Sobiesiednik poinformował, że była żona Władimira Putina ponownie wyszła za mąż. Po tym, jak wiadomość o zmianie nazwiska przez Ludmiłę Putin podchwycili i zweryfikowali aktywiści z utworzonego przez Aleksieja Nawalnego Funduszu Walki z Korupcją, media zainteresowały się wybrańcem byłej żony prezydenta Rosji. Według nich, jest nim 38-letni szef Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych Artur Oczeretny. Wiadomo o nim niewiele, choć na jego profilu na Facebooku pojawia się wiele tekstów, które "lubi" Ludmiła Putin.

Ludmiła już nie Putin. Media: znów jest mężatką

"Ludmiła Putin dwukrotnie po rozwodzie z prezydentem Rosji zmieniła nazwisko i w styczniu ub.r. wyszła za mąż za 37-letniego biznesmena" - poinformował w poniedziałek rosyjski tabloid "Sobiesiednik". Portal wywnioskował to na podstawie informacji o własności mieszkania Władimira Putina w Sankt Petersburgu.

Jest lekarzem, wyszła za Holendra. Co wiadomo o starszej córce Putina

Starsza córka Władimira Putina, Maria, jest endokrynologiem i mieszkała w Holandii wraz z mężem - poinformowała agencja Reutera. Dzień wcześniej dziennikarze agencji opublikowali wyniki dziennikarskiego śledztwa dotyczącego młodszej córki prezydenta Rosji, Katieriny Tichonowej, której majątek szacuje się na dwa miliardy dolarów.

Potwierdziło się: to córka Putina. Ma willę we Francji i miliardy dolarów

Katierina Tichonowa, dyrektor organizacji Innopraktika, prorektor głównej rosyjskiej uczelni MGU, jest córką prezydenta Rosji Władimira Putina - donosi Reuters. W rozmowie z agencją prezes zarządu Gazprombanku Andriej Akimow nie tylko potwierdził tożsamość młodszej córki prezydenta Rosji, ale ujawnił też, że majątek, którym dysponuje ona i jej mąż, szacowany jest na 2 mld dolarów.

Alina Kabajewa z Władimirem Putinem

Brytyjska korporacja BBC Worldwide z powodu sankcji USA i Unii Europejskiej przeciwko Rosji odmówiła sprzedania do tego kraju licencji na swoje reality show "Tumble" - poinformował w środę dziennik "Kommiersant", powołując się na ustalenia pisma "Forbes".

181 cm i pseudonim Kowalski Młot. Plotki o nowej dziewczynie Putina

Nokautowała rywalki na ringu, teraz podbiła serce Władimira Putina? W rosyjskich - i nie tylko - mediach aż huczy w ostatnich dniach od plotek o rzekomo nowej partnerce prezydenta. Co ciekawe, bokserka Natalia Ragozina jest podobno bliską przyjaciółką gimnastyczki Aliny Kabajewej, którą od wielu lat wiązano z Putinem.

Rozwód w klasie premium. Miliardowe sekrety rosyjskiego oligarchy

Była żona najbogatszego rosyjskiego oligarchy, Władimira Potanina, domaga się połowy jego majątku. Historia małżeństwa i rozstania najbogatszego Rosjanina z małżonką od wielu miesięcy nie schodzi z pierwszych stron rosyjskich gazet. Choć szanse są nikłe, Potanina przekonuje, że w przypadku wygrania sprawy odda wszystkie akcje spółki Norylski Nikiel rosyjskiemu rządowi.

"Amator mocnych trunków" po liftingu i pięciu zamachach? Putin w niemieckim dokumencie

Władimir Putin jest "przerażony nadciągającą starością", dlatego "przeszedł lifting twarzy", który miał nadać jego rysom bardziej "dynamiczny" charakter - twierdzą twórcy filmu dokumentalnego o prezydencie Rosji, który pokazała we wtorkowy wieczór niemiecka telewizja ZDF. Według twórców filmu były agent KGB w latach 80. był też "skrytym alkoholikiem" i "leniwym szpiegiem".

Córki, rozwód z Ludmiłą i niemiecka książka. Ile wiadomo o rodzinie Putina?

Mimo że od czasu wyniesienia go na pozycję prezydenta przez Borysa Jelcyna minęło już kilkanaście lat, o życiu rodzinnym Władimira Putina wiadomo niewiele. Kreml wiernie dba o wizerunek przywódcy wręcz "zaślubionego Rosji", na wzór brytyjskiej monarchini Elżbiety I. Starania o to trwają zwłaszcza od czerwca 2013 r., momentu, w którym Putin oficjalnie poinformował o tym, że rozwodzi się z żoną Ludmiłą. Ubiegłego lata pojawiły się informacje o córce Putina Marii, rzekomo żyjącej w Holandii. Teraz więcej światła padło na jego drugą córkę, Jekaterinę. Ile wiadomo o rodzinie Władimira Władimirowicza Putina?

Sensacyjne ustalenia w sprawie córki Putina. Źródło Reutera: tak, to ona

"Odnalazła się córka Putina" - to zdanie zelektryzowało w czwartek rosyjski internet. I szybko pojawiło się w depeszach agencyjnych - wszak wszelkie informacje dotyczące prywatnego życia prezydenta Rosji są na wagę złota. Niezależny dziennikarz Oleg Kaszyn skojarzył fakty, sprawdził dokumenty i dane kilku instytucji, by w końcu ogłosić, że młodsza córka Władimira Putina to Jekaterina Tichonowa, dyrektorka centrum Innopraktika, które zaangażowano w projekt wart 1,7 mld dolarów.

Alina Kabajewa rezygnuje z Dumy. Idzie do mediów

Słynna rosyjska gimnastyczka Alina Kabajewa, rzekoma wieloletnia partnerka Władimira Putina, zrezygnowała z zasiadania w rosyjskim parlamencie. Odchodzi na własne życzenie "w związku z przejściem do nowej pracy". Została przewodniczącą rady dyrektorów holdingu medialnego Narodowa Grupa Medialna, w której skład wchodzą m.in. Lifenews i REN-TV.