Pożar mostu Łazienkowskiego

15 lutego 2015
Tak wyglądało gaszenie pożaru Mostu Łazienkowskiego
Tak wyglądało gaszenie pożaru Mostu Łazienkowskiego
tvn24
Co dalej z Mostem Łazienkowskim?tvn24

Strażacy przez dwanaście godzin gasili pożar, który wybuchł w sobotę po południu na Moście Łazienkowskim. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, pod koniec tygodnia znane będą wyniki ekspertyzy oceniającej stan mostu, na bazie której podjęta zostanie decyzja o terminie ewentualnego przywrócenia ruchu.

Informacja o pożarze od strony Pragi Południe dotarła do PSP w Warszawie w sobotę około godziny 17.30. Na miejsce pojechały jednostki gaśnicze oraz pomocnicze, wyposażone m.in. w pompy dużej wydajności. Bazując na wstępnych informacjach, strażacy ocenili, że przyczyną mogło być zapalenie składowanych pod mostem desek. Następnie miały zapalić się drewniane podesty techniczne, będące uzupełnieniem konstrukcji stalowej tego mostu. Jak dodawali, wysoka temperatura doprowadziła również do odkształcenia asfaltu na fragmencie jezdni. Na miejsce skierowano również trzy podnośniki i - początkowo - trzy łodzie. Głównym celem było ograniczenie dalszego rozwoju pożaru, który rozprzestrzeniał się i na stronę praską, i w stronę Wisły.

Most ma konstrukcję stalową spawany i nitowaną, ale ma też - pod środkową częścią - elementy drewniane - podesty techniczne.

Remont mostu Łazienkowskiego może trwać nawet kilkanaście miesięcy

Warszawa bez jednego mostu jak bez ręki. Rząd i prezydent stolicy próbują ratować sytuację po pożarze mostu Łazienkowskiego. Będą pieniądze z budżetu państwa - ale na wszystko potrzeba czasu. Z czasem dojazdu już nie radzą sobie kierowcy i wpadają w panikę. A my pytamy: co dalej z mostem, ile potrwa remont i kiedy ruszy druga linia metra?

"Efekt motyla". Pożar mostu w Warszawie wyłączył telefony w Białymstoku

Negatywne skutki pożaru mostu Łazienkowskiego odczuli w poniedziałek nie tylko mieszkańcy Warszawy. Kłopoty mają także urzędnicy oddalonego o 200 km od stolicy Białegostoku. "Po pożarze mostu urządzenia firmy obsługującej połączenia telefoniczne Urzędu Miejskiego w Białymstoku zostały uszkodzone" - głosi komunikat na stronie tamtejszego magistratu.

Most Łazienkowski zniknął z mapy

Najpopularniejsza internetowa mapa Google Maps usunęła ze swojego planu warszawski Most Łazienkowski. To dlatego, że po sobotnim pożarze został on wyłączony z ruchu.

Pożar na moście Łazienkowskim ugaszony, ale "gdzieś może pojawić się jeszcze ogień"

- Pożar jest już ugaszony - informuje kpt. Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej, komentując ponad 12-godzinną akcję na Moście Łazienkowskim. - Teraz przegrupowujemy nasze zastępy. Część jednostek zostaje jeszcze na miejscu, żeby monitorować sytuację na bieżąco. Nie można wykluczyć, że gdzieś może pojawić się jeszcze ogień - powiedział w niedzielę nad ranem strażak portalowi tvnwarszawa.pl.