Wiceminister zakażony koronawirusem. "Wszystkim życzę zdrowia"

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Wiceminister Soboń o porozumieniu z górnikamiTVN24
wideo 2/4
TVN24Wiceminister Soboń o porozumieniu z górnikami

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń jest zakażony koronawirusem. "Pozytywny. Wszystkim życzę zdrowia" - napisał we wtorek na Twitterze pełnomocnik rządu do Spraw Transformacji Spółek Energetycznych i Górnictwa Węglowego.

Artur Soboń jest odpowiedzialny w MAP między innymi za sprawy górnictwa i energetyki. W ostatnim czasie, podobnie jak wielu innych pracowników resortu, wiceminister pracował przede wszystkim w trybie zdalnym.

Informację o zakażeniu wiceszefa MAP wirusem SARS-CoV-2 potwierdził także rzecznik ministerstwa Karol Manys.

Artur Soboń zakażony koronawirusem

Jak dowiedziała się PAP od osób współpracujących z wiceministrem, Artur Soboń czuje się dobrze i nie ma dokuczliwych objawów choroby COVID-19. W ostatnim czasie uczestniczył zdalnie m.in. w spotkaniu kierownictwa resortu aktywów państwowych, a także w telekonferencji z udziałem kierownictwa jednej z górniczych spółek.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, osoby, które miały w ostatnich dniach bezpośredni kontakt z wiceministrem, będą poddane kwarantannie. Ministerstwo nie podało, jak dużej grupy osób może to dotyczyć. Obecnie osobiste kontakty pracowników MAP są znacznie ograniczone, wobec przejścia w dużej części na zdalny lub rotacyjny tryb pracy.

Artur Soboń od grudnia 2019 roku jest wiceministrem aktywów państwowych, a od września br. także pełnomocnikiem rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Obecnie jest m.in. zaangażowany w przygotowania do rozmów z Komisją Europejską na temat modelu transformacji górnictwa, zaproponowanego we wrześniowym porozumieniu delegacji rządowej ze stroną społeczną.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości