Pokestopy w McDonald's. Firmy palą się do współpracy

Tech


McDonald's, najpopularniejsza sieć restauracji typu fast food, planuje współpracę z Nintendo, twórcami Pokemon Go. Pierwsze Pokestopy mają być uruchomione w restauracjach w Japonii, gdzie jednak spóźniono się z premierą aplikacji.

Pokemony opanowują stopniowo cały świat. Rosnącą popularność zaczynają wykorzystywać firmy do przyciągnięcia nowych klientów, a dzięki temu do zwiększenia swoich przychodów. Pierwszym dużym graczem okazał się McDonald's. Spółka zapowiedziała, że już wkrótce planuje uruchomić w restauracjach Pokestopy.To specjalne miejsca, gdzie gracze otrzymują specjalne przedmioty przydatne w grze. Użytkownicy aplikacji doceniają zwłaszcza specjalne wabiki na kolorowe stworki. Niedługo będzie je można zdobyć także w McDonaldsach, gdzie przy okazji można będzie zakupić ulubiony McZestaw.Akcje w góręTuż po ogłoszeniu planów współpracy z Nintendo, twórcami Pokemon Go, akcje McDonald's poszły w górę. Obecnie są najdroższe w historii notowania spółki na giełdzie. Kooperacja firm ma również obejmować reklamy: sieć restauracji ma zostać głównym sponsorem gry. Pierwsze Pokestopy mają zostać uruchomione w restauracjach w Japonii. Twórcy zapowiadali, że gra będzie dostępna w Kraju Kwitnącej Wiśni od 20 lipca, jednak użytkownicy smartfonów na próżno czekali na premierę Pokemon Go. Zainteresowanie Japończyków jest jednak tak duże, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że doszło do zawieszenia serwerów. Podobna sytuacja miała miejsce w wielu krajach w Europie, także w Polsce, tuż po wprowadzeniu innowacyjnej aplikacji.

Akcje McDonald's poszły mocno w góręstooq.pl

Pokemon Go jest oficjalnie dostępna w 35 krajach. Tylko w Stanach Zjednoczonych zdobył 21 milionów graczy w niespełna dwa tygodnie po premierze. Nintendo zapowiada dalszą ekspansję w innych krajach świata.

Świat oszalał na punkcie gry Pokémon Go:

Świat oszalał na punkcie gry Pokémon Gotvn24

Autor: PMB//ms / Źródło: Reuters