Spadki na Wall Street. Coraz większe obawy o Grecję

Rynki


Poniedziałkowa sesja na nowojorskich zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów, głównie po informacjach o fiasku kolejnej rundy negocjacji w sprawie przyszłości pomocy finansowej dla Grecji.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,60 proc. do 17 791,17 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,42 proc. do 5029,97 pkt. S&P 500 spadł o 0,46 proc. do 2084,43 pkt.

Impas w negocjacjach

Inwestorzy coraz bardziej obawiają się bankructwa Grecji i wyjścia tego kraju ze strefy euro. Obawy nasiliły się po informacjach o fiasku kolejnej rundy negocjacji w sprawie przyszłości pomocy finansowej dla Aten. Kolejne rozmowy toczyć się będą w ramach eurogrupy, czyli ministrów finansów krajów strefy euro. Najbliższe spotkanie planowane jest na czwartek w Luksemburgu i może to być już ostatnia szansa na osiągnięcie przełomu. Czasu na rozwiązanie problemu jest bowiem coraz mniej. Pod koniec miesiąca Grecja będzie musiała uregulować płatność wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego opiewającą na 1,5 mld euro, do tego w czerwcu kończy się również drugi program pomocowy dla Grecji.

Autor: tol / Źródło: PAP