Sposób na franka

22 stycznia 2015

Kredyt w złotych, ale z "frankowym" oprocentowaniem. Ekspert wyjaśnia

Przekształcenie kredytów walutowych na zobowiązania w złotych, a z oprocentowaniem opartym o LIBOR będzie oznaczało, że frankowicze zostaną właścicielami najtańszych kredytów hipotecznych na rynku - ocenił w programie "Bilans" w TVN24 BiS Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments.

Coraz mniej kredytów we frankach

Systematycznie maleje liczba zobowiązań mieszkaniowych zaciągniętych w szwajcarskiej walucie. W czerwcu 2018 roku w porównaniu do czerwca 2017 roku ubyło 27 tysięcy takich zobowiązań. W spłacie było nadal 482 tysiące kredytów frankowych.

Pomoc dla frankowiczów. Rząd pozytywnie o prezydenckiej ustawie

Rząd wyraża pozytywne stanowisko wobec propozycji zawartych w prezydenckim projekcie nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy - głosi dokument Rady Ministrów, który pojawił się na stronie Sejmu.

Polityk PiS rozwiewa nadzieje frankowiczów. Kursy banków wystrzeliły

Kursy akcji banków na polskiej giełdzie wystrzeliły w górę, a pomogły temu słowa Jacka Sasina, przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Dał do zrozumienia, że ustawa spreadowa, zakładająca zwrot różnic kursowych, trafi do odstawki. Najmocniej zyskują akcje Getin Noble Banku.

Morawiecki za pomocą dla frankowiczów, ale nie wszystkich

Jako bardzo ciekawy i bardzo potrzebny - tak wicepremier Mateusz Morawiecki ocenił prezydencki projekt ustawy w sprawie wsparcia frankowiczów. Dodał, że majętni kredytobiorcy frankowi nie powinni otrzymać wsparcia, bo inwestowali na własne ryzyko.

Kredyt, mieszkanie i problem z pracą. Z pomocą ma przyjść bank

Wszystko po to, żeby dłużnik miał ostatecznie z czego uzbierać na ratę. Podstawę do wprowadzenia takiej ochrony daje ustawa o kredycie hipotecznym, która zacznie obowiązywać od 22 lipca. Choć brzmi to dobrze, to zdaniem ekspertów diabeł tkwi w szczegółach. Materiał z programu "Polska i Świat".

Polskie banki będą cierpiały przez franki. Ostrzeżenie

Prezes stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu" Arkadiusz Szcześniak zwrócił się w liście do agencji ratingowej Moody's o poinformowanie inwestorów o ryzyku narażenia sektora bankowego w Polsce na poważne straty, wynikające z "frankowych" umów kredytowych.