Problemy Samsunga. Z pracą pożegnają się tysiące osób

Pieniądze

Shutterstocksamsung

Samsung planuje zwolnienie 10 proc. pracowników zatrudnionych w koreańskiej centrali. Ma to związek z gorszymi wynikami finansowymi koncernu. Samsung musiał się ostatnio zmagać z silną konkurencją na rynku smartfonów. Zarówno ze strony Apple, jak i mniejszych agresywnie działających na rynkach chińskich firm.

Jak donosi koreański "Economic Daily", z firmą już pożegnała się już część pracowników zatrudnionych w siedzibie w Suwon w Korei Południowej. Prace stracili pracownicy pionu finansowego, zasobów ludzkich i biura prasowego.

Jak przypomina gazeta, już na początku tego roku, Samsung dokonał ogromnych redukcji w budżecie przeznaczonym na działania marketingowe. Mimo to odnotował słabe wyniki finansowe za I kwartał tego roku.

Ogromna konkurencja

Samsung zmaga się ostatnio z problemami w utrzymaniu sprzedaży smartfonów na wysokim poziomie.

Firma zanotowała spadek udziałów w kluczowym rynku chińskim. Straciła pozycję największego dostawcy smartfonów w tym kraju. Samsung przegrał rywalizację zarówno z Applem, jak i agresywnie działającymi na rynku lokalnymi firmami, choćby Xiaomi.

Nie pomogły nawet premiery dobrze ocenianych smartfonów Galaxy S6 i S6 Edge, a także ogłoszona w lipcu obniżka cen tych flagowych modeli.

W połowie sierpnia br. Samsung zaprezentował kolejne urządzenia: Galaxy Note 5 oraz Galaxy S6 Edge+. Ponadto premierę miał Gear S - pierwszy smartwatch, który umożliwia wykonywanie rozmów telefonicznych z "nadgarstka", nawet gdy nie ma w pobliżu smartfona.

Z tego zegarka zadzwonisz. Samsung pokazał Gear SSamsung Mobile

Konkurencja jednak nie śpi. W środę Apple pokaże najnowsze modele swoich iPhone'ów.

Autor: mb / Źródło: Forbes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock