Ukrywał się 19 lat, zdefraudował miliony dolarów. Były dyrektor banku schwytany przed bankomatem

Autor:
jr/ams
Źródło:
PAP
Napad na bank w Częstochowie
Napad na bank w CzęstochowieKMP w Częstochowie
wideo 2/3
KMP w CzęstochowieNapad na bank w Częstochowie

Wydano za nim list gończy. Podejrzany zniknął jednak bez śladu i ukrywał się, nieustannie zmieniając swój wygląd i miejsce pobytu - podał we wtorek turecki dziennik "Hurriyet" przekazując, że policja w Stambule zatrzymała dyrektora banku poszukiwanego od 19 lat pod zarzutem sprzeniewierzenia 4,5 miliona dolarów i 500 tysięcy funtów poprzez nakłanianie klientów do podpisywania rachunków in blanco.

W 2001 roku śledczy wszczęli dochodzenie w związku ze zgłoszeniem przez brytyjskiego klienta, że z jego konta zniknęło 500 tys. funtów. Po zbadaniu rachunków ujawniono defraudację. Podejrzany Elbeyi A. opróżnił w ten sam sposób - poprzez nakłanianie do podpisania rachunków in blanco - konta 39 klientów banku.

Wniosek o emeryturę i fałszywe dokumenty

Wydano za nim list gończy. Podejrzany zniknął jednak bez śladu i ukrywał się, nieustannie zmieniając swój wygląd i miejsce pobytu. Gdy zbliżał się termin przedawnienia przestępstw, turecki urząd ds. nadużyć finansowych powrócił do sprawy. Ustalono, że Elbeyi A. złożył wniosek o emeryturę i pobierał ją z różnych oddziałów banków. Mieszkał u kobiet poznanych za pośrednictwem mediów społecznościowych i posługiwał się fałszywymi dokumentami. Policja schwytała podejrzanego, gdy próbował wypłacić pieniądze z bankomatu przy jednym z obserwowanych przez funkcjonariuszy oddziałów bankowych w Stambule.

Czytaj też: Magnesem jest atrakcyjna cena. Zgłaszają się pierwsi oszukani

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: StockPhotosLV / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości