Ferrari nigdy nie było tak polskie

Najnowsze

Aktualizacja:
FerrariCo będzie łączyło Ferrari z Polską? Montowane nad Wisłą podzespoły

Co łączy najnowszy model Ferrari z Polską? Wbrew pozorom sporo - elektryka, elektronika i klimatyzacja - fabryki w kilku polskich miastach montują podzespoły do tego luksusowego modelu. Polacy dostarczają Włochom także elementy zawieszenia, no bo gdzie lepiej je testować, niż na polskich drogach?

Najnowszy model Ferrari California jest bardziej polski, niż by się można było tego spodziewać. Podzespoły do nowego, ośmiocylindrowego auta pochodzą z fabryk koncernu Delphi, znajdujących się na terenie Polski.

- Dostarczamy kompletne systemy zarządzania klimatyzacją, komponenty układu elektryki i elektroniki, włączając w to wiązki elektryczne, złożone z kabli powleczonych ultra-cienkościenną, bez-halogenową izolacją oraz regulowane zawieszenie - tłumaczy rzeczniczka Delphi Polska Agnieszka Przymusińska.

Polskie miasta budują potęgę Ferrari

Nad udoskonalaniem nowego dziecka Ferrari pracują zakłady w Ostrowie Wielkopolskim, krakowskie Centrum Techniczne i fabryka w Krośnie. Te pierwsze wytwarzają skraplacz i parownik do układu klimatyzacji. Krosno produkuje amortyzatory, a inżynierowie z Krakowa współpracowali przy przygotowaniu projektu oraz procesu produkcyjnego kabli bez-halogenowych.

Ferrari California to najnowszy model legendarnego, włoskiego producenta samochodów. Auto zadebiutowało w zeszłym miesiącu podczas pokazu specjalnego w Paryżu.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ferrari