Za parkowanie 300 złotych miesięcznie zamiast 10 złotych. Mieszkaniec Krakowa napisał do radnych

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
red.
Źródło:
TVN Turbo
Długoterminowy wynajem samochodu a parkowanie w KrakowieTVN Turbo
wideo 2/9
TVN TurboDługoterminowy wynajem samochodu a parkowanie w Krakowie

Długoterminowy wynajem samochodu nie zawsze jest atutem. Przekonał się o tym Przemysław Dudek z Krakowa, który za parkowanie pod domem na ulicy musiał płacić więcej niż właściciele aut. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

- Sfinansowałem samochód do firmy w najmie długoterminowym. Jest tak, że do tej pory w Krakowie nie jest przewidziany abonament mieszkańca dla osób, które posiadają samochód w najmie długoterminowym - powiedział Dudek.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Droższe parkowanie

Czy czuje się pan okradany? - Jakby na to nie patrzeć - tak. Normalnie mieszkaniec kupuje abonament za 10 złotych, a taki komercyjny to jest 300 złotych miesięcznie, więc różnica jest potężna - stwierdził Dudek.

Dodał: - Po wizycie w Biurze Strefy Płatnego Parkowania, gdzie nie udało mi się zakupić abonamentu (mieszkańca - red.), wieczorem, zamiast wylać żale na Facebooku, napisałem maila do wszystkich radnych Krakowa, opisując tę sytuację.

- Przeprowadziliśmy kilka rozmów z urzędnikami i prezydentem miasta. Skończyły się tym, że przygotowaliśmy odpowiednią poprawkę do strefy płatnego parkowania i w Krakowie wyszliśmy naprzeciw mieszkańcom, żeby osoby, które mają samochody w wynajmie długoterminowym również mogły je zarejestrować, jako samochody mieszkańca - powiedział Grzegorz Stawowy, radny miejski.

- Jak do tej pory uchwała, którą radni przegłosowali dwa lata temu nie przewidywała możliwości zakupu tańszego abonamentu dla posiadaczy samochodów w wynajmie długoterminowym. Tylko i wyłącznie ze względu na to, że wynajem długoterminowy po prostu był nowością. Uchwała została przegłosowana, teraz czekamy na uprawomocnienie - wyjaśnił Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Przepisy nie nadążają za życiem? - Tak. Zresztą często - stwierdził Dudek.

Autor:red.

Źródło: TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: TVN Turbo