Wrocław

Wrocław

Wrocław "pokazuje" filmy tym, którzy nie widzą. Jako jedyny w regionie. W niedzielę uczestnicy wyjątkowego seansu "W ciemności" mogli spotkać się z Agnieszką Holland.

Znaki z piłkami już pojawiły się w centrum miasta. Pokierują one kibiców w czasie Euro. - Żaden się nie zgubi - zapewnia wrocławski magistrat.

Wszystkie kolory tęczy, biały z czerwonym, czy może jak zorza polarna? 500 lamp zmienia barwy, a urzędnicy wybierają kombinację na Euro. Na stadionie trwają testy iluminacji.

Ekskluzywne lexusy, szybkie audi i nowe volkswageny przyciągają wzrok. Niektórymi można się nawet przejechać. W Hali Stulecia trwa Auto Show.

Trzydziestu działaczy i sympatyków z dolnośląskich struktur Ruchu Palikota ogłosiło w sobotę przejście do SLD. - Samymi hasłami i happeningami nie można funkcjonować - mówią.

We Wrocławiu na czas Euro 2012 można wynająć luksusowy apartament, hostel, a nawet tubę w ścianie. Wolne miejsca, na dwa tygodnie przed imprezą, jeszcze są. Niektórzy hotelarze są rozczarowani mniejszym, niż się spodziewali, zainteresowaniem.

Choć wyglądają niepozornie, a na ich skrzydłach czas odcisnął swój ślad, nadal wzbudzają zachwyt. W Jeżowie Sudeckim, dwie godziny drogi od Wrocławia, trwa Zlot Szybowców Zabytkowych.

A jednak się udało! W piątek zakończył się montaż ok. 500 lamp LED, które oświetlą wrocławski stadion. Warta 3 miliony złotych iluminacja została rozmieszczona w dwóch pierścieniach otaczających obiekt. Pierwsze testy zaplanowano na przyszły tydzień.

Prezes MPK we Wrocławiu przedstawił nową ofertę w sprawie podwyżek dla pracowników. - Podwyżki są, ale w wymiarze, który nas nie zadowala - komentują związkowcy.

Mateusz Czyczerski chciał wypłacić 4 tys zł z bankomatu. Dostał jednak tylko potwierdzenie wypłaty. Jak pisze "Gazeta Wrocławska", mężczyzna w banku miał usłyszeć, że to jego wina, a na rozpatrzenie reklamacji musi czekać teraz do lipca. Bez swoich pieniędzy.

Dworzec Główny we Wrocławiu może zostać otwarty dopiero dzień przed rozpoczęciem Euro - alarmuje "Gazeta Wrocławska". - Nie ma powodów do obaw - uspokajają w rozmowie z tvn24.pl kolejarze. Przyznają jednak, że nie ze wszystkim zdążą przed Turniejem. Nie będzie 6. peronu, restauracji w holu i taksówek w kolorze dworca.

- Nie możemy wykluczyć strajku - ostrzegają związkowcy z NSZZ Solidarność. Jeżeli nie uda im się dziś dojść do porozumienia z władzami spółki w sprawie podwyżek, podpiszą protokołu rozbieżności.

- Czuję się lekko zawiedziona. Jutro nie przyjdziemy, bo nie mamy czasu - mówiła turystka z Kanady, która chciała zwiedzić Muzeum Narodowe we Wrocławiu. W czwartek w całym kraju zamknięte były niektóre muzea i galerie.

Ważą 50 ton, czyli tyle co mały samolot pasażerski z podróżnymi na pokładzie. Do osiemdziesiątki przyspieszają w niecałe 20 sekund. Potrafią przebić kadłub samolotu. Nowe wozy mają silniki o mocy 700 koni mechanicznych. Rozpędzają się nawet do 135 km na godzinę. To nowe, bojowe wozy lotniskowej straży pożarnej we Wrocławiu.

Trzy kilometry płotu otoczą plac Gołębi - już dziś wolontariusze rozstawiają metalowe elementy. Ciężarówami przyjechały też kable. W pierwszy dzień budowy wrocławskiej strefy kibica praca na rynku wre.