Wrocław

Wrocław

A jednak się udało! W piątek zakończył się montaż ok. 500 lamp LED, które oświetlą wrocławski stadion. Warta 3 miliony złotych iluminacja została rozmieszczona w dwóch pierścieniach otaczających obiekt. Pierwsze testy zaplanowano na przyszły tydzień.

Prezes MPK we Wrocławiu przedstawił nową ofertę w sprawie podwyżek dla pracowników. - Podwyżki są, ale w wymiarze, który nas nie zadowala - komentują związkowcy.

Mateusz Czyczerski chciał wypłacić 4 tys zł z bankomatu. Dostał jednak tylko potwierdzenie wypłaty. Jak pisze "Gazeta Wrocławska", mężczyzna w banku miał usłyszeć, że to jego wina, a na rozpatrzenie reklamacji musi czekać teraz do lipca. Bez swoich pieniędzy.

Dworzec Główny we Wrocławiu może zostać otwarty dopiero dzień przed rozpoczęciem Euro - alarmuje "Gazeta Wrocławska". - Nie ma powodów do obaw - uspokajają w rozmowie z tvn24.pl kolejarze. Przyznają jednak, że nie ze wszystkim zdążą przed Turniejem. Nie będzie 6. peronu, restauracji w holu i taksówek w kolorze dworca.

- Nie możemy wykluczyć strajku - ostrzegają związkowcy z NSZZ Solidarność. Jeżeli nie uda im się dziś dojść do porozumienia z władzami spółki w sprawie podwyżek, podpiszą protokołu rozbieżności.

- Czuję się lekko zawiedziona. Jutro nie przyjdziemy, bo nie mamy czasu - mówiła turystka z Kanady, która chciała zwiedzić Muzeum Narodowe we Wrocławiu. W czwartek w całym kraju zamknięte były niektóre muzea i galerie.

Ważą 50 ton, czyli tyle co mały samolot pasażerski z podróżnymi na pokładzie. Do osiemdziesiątki przyspieszają w niecałe 20 sekund. Potrafią przebić kadłub samolotu. Nowe wozy mają silniki o mocy 700 koni mechanicznych. Rozpędzają się nawet do 135 km na godzinę. To nowe, bojowe wozy lotniskowej straży pożarnej we Wrocławiu.

Trzy kilometry płotu otoczą plac Gołębi - już dziś wolontariusze rozstawiają metalowe elementy. Ciężarówami przyjechały też kable. W pierwszy dzień budowy wrocławskiej strefy kibica praca na rynku wre.

Natychmiastowe usunięcie bakterii, a potem kolejne badania w hotelu Monopol - wszystko jeszcze przed przyjazdem Czechów do Wrocławia - zarządził sanepid. Czasu jest mało, tymczasem reprezentacja domaga się gwarancji, że nic nie zagrozi zdrowiu piłkarzy.

Podium największego wieżowca otwarte. Gigantyczną wstążkę na budynku przeciął wczoraj Leszek Czarnecki, torując drogę przyszłym klientom. Wrocławianie z zaproszenia mogli skorzystać w czwartek. O 10.00 zaczęły się wielkie zakupy w Sky Tower.

Kiedy chuligani chcieli pobić pasażera, on wezwał policję, a potem podwózł poszkodowanych na komisariat - pasażerka MPK opisuje i chwali na portalu społecznościowym zachowanie jednego z kierowców autobusu nocnego. Jedni "lubią to", inni narzekają na usługi MPK.

- Ciąża trwała cztery lata, z roczną przerwą. Emocje? Są nieprawdopodobne – mówił podczas uroczystego otwarcia wieżowca Sky Tower Leszek Czarnecki, biznesmen, właściciel banków i inwestor.

W zwiedzający odbiją się od drzwi niektórych wrocławskich muzeów i galerii. Część z nich przyłącza się do ogólnopolskiego protestu.

Gra komputerowa? Nie, to wirtualne pole walki. We wrocławskiej Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych zaprezentowana została "Śnieżka" - czyli najnowocześniejszy w Polsce system do szkolenia żołnierzy.