Wrocław

Wrocław

Trzy zastępy straży pożarnej zmagają się z ogromną plamą śliskiej substancji, która zablokowała jeden pas ul. Krupniczej i odcinek ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu. Kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu. W tym miejscu tworzą się korki.

- Kiedyś byłem pewny, że nawet konia można nauczyć jeździć. Aż trafiłem na kursantkę, która po 120 godzinach wciąż patrzyła pod nogi, bo bała się, że nie trafi w sprzęgło - wrocławscy instruktorzy nauki jazdy dzielą się się swoimi historiami. Nie wszystkie są niestety zabawne.

Niedaleko stacji Wrocław Brochów zapaliła się lokomotywa spalinowa. - Na miejscu są cztery jednostki straży pożarnej - informuje dyżurny wrocławskiej straży.

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże luksusowych aut. Funkcjonariusze informują też, że udało się też odzyskać trzy samochody o łącznej wartości blisko 270 tys. złotych.

Robotnicy szykują na rozpoczęcie roku trzy szkoły, które zostały zalane przez powódź w Olszynie. Wiadomo już jednak, że przed pierwszym dzwonkiem się nie wyrobią. Zajęcia mają odbywać się normalnie, ale w sąsiednich salach wciąż będzie trwał remont.

Tylko 16 operacji. Tyle zabiegów przezskórnej wymiany zastawki aortalnej może w 2012 roku wykonać Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Chociaż sprzęt i lekarze gotowi są operować pacjentów, chorzy odsyłani są do domów, a terminy przesuwane na przyszły rok. Limit jest na wyczerpaniu.

Z pożarem walczyło 13 jednostek straży pożarnej. Ogień wybuchł w nocy, w jednym z budynków magazynowych w Oleśnicy przy ul. Spacerowej. Pożar doszczętnie zniszczył cały budynek.

22-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożny słup. Jak się okazało, kierowca nie miał prawa jazdy i był pijany. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Mieszkańcy jednego z wrocławskich osiedli złapali złodzieja, który chciał ukraść samochód. 22-latek zaatakował właścicielkę auta gazem pieprzowym. Nie zdołał jednak odjechać, bo na pomoc kobiecie ruszyli jej sąsiedzi.

Kamienne organy, które powstawały przez tysiące lat, ściana płaczu, której pokonanie wyciska łzy: ich widok to nagroda dla nielicznych. Jego cena jest wysoka: przeciskanie się w błocie przez ciasne korytarze, trud wspinaczki, a czasem - konieczność stąpania nad przepaścią. Zobacz, jak miłośnicy Jaskini Niedźwiedziej odkrywają jej nieznane oblicze.

10 kilometrowe korki i zablokowana droga z Wrocławia do Legnicy. To skutki kolizji pięciu samochodów na autostradzie A4. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość ponieważ utrudnienia mogą potrwać nawet godzinę.