Wrocław

Wrocław

Stare lodówki, telewizory, pralki i inne sprzęty AGD. Wielka sterta śmieci pojawiła się na środku malowniczego Parku Staromiejskiego. - Chcemy pokazać, jak niszczeje porzucona elektronika - tłumaczą zdziwionym spacerowiczom organizatorzy happeningu.

Niesprawny układ hamulcowy i kierowniczy, ręcznie dospawane amortyzatory – to jedne z wielu usterek jakie znaleziono podczas kontroli samochodów ciężarowych i autobusów na Dolnym Śląsku. - Wyniki naszych kontroli są druzgocące - przyznaje Inspekcja Transportu Drogowego.

Ponad 1300 imprez: wykładów, prezentacji oraz spotkań z naukowcami niemal wszystkich dziedzin wiedzy - znalazło się w programie 15. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który rozpocznie się 21 września we Wrocławiu.

Zablokowana droga, brak możliwości przejazdu i zdezorientowani kierowcy, którzy nie wiedzieli jak jechać. W tle spór między strażą pożarną, a zarządcą drogi o to, kto ma sprzątać rozlaną na szosie substancję ropopochodną.

"Niezwykła codzienność. Ulice i place Wrocławia na dawnej pocztówce ze zbiorów Mariusza Kotkowskiego". To tytuł wystawy pocztówek z XIX i XX w., którą będzie można oglądać od piątku w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.

Policjanci zatrzymali 27-letnią mieszkankę Bielawy (dolnośląskie), podejrzaną o usiłowanie zabójstwa kobiety oraz uszkodzenie ciała dwóch innych osób. Motywem 27-latki była zazdrość o mężczyznę. Grozi jej nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

- Most Tumski jest skorodowany i nadaje się do renowacji - ostrzega Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Znany i uwielbiany, zwłaszcza przez zakochanych, most zostanie oczyszczony i odmalowany. - Będziemy musieli zdjąć wszystkie kłódki wieszane na nim przez pary - dodaje Mazur.

Warkot maszyn, ruch zagęszczarek oraz dziesiątki wywrotek piachu i kamieni. Część przebudowy dróg na Psim Polu jest już na finiszu. Jak zapowiadają budowlańcy, pod koniec tygodnia ma być łatwiej przejechać przez osiedle. Niektóre prace zakończą się jednak później, niż pierwotnie zakładano.

Zgłoszenie o podejrzanym pakunku na terenie filii Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy otrzymały dzisiaj straż pożarna i policja. Napis na opakowaniu - w języku niemieckim - wskazywał, że jest to granat.

Deszczowe chmury nadciągnęły już nad Dolny Śląsk. - Przewidujemy, że lokalnie może spaść nawet do 60 mm - informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego. Będzie padać cały dzień.

Ponad 20 spraw w prokuraturze lubelskiej, równo 20 w warszawskiej, 19 w gdańskiej, 11 w katowickiej i tylko 4 we wrocławskiej - Prokuratura Generalna sprawdza ile śledztw w sprawie parabanków przeprowadziły okręgowe jednostki w ostatnich latach. Dolny Śląsk jest na szarym końcu listy.

Wrocław rozszerza dostęp do darmowego internetu. Pod koniec listopada zamiast obecnych 63 punktów z miejskim internetem, ma być ich już 110. Kolejne mają się pojawić wiosną przyszłego roku.

Kopał w lusterka, zrywał kołpaki, wgniatał blachę - czternastolatek z Wrocławia zniszczył w ten sposób kilkanaście zaparkowanych w mieście samochodów. Wyładował na nich swoją frustrację po kłótni z rodzicami. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny.

Recepta na brak 700 złotych w kasie? "Napad" na samego siebie. - Pracownik wałbrzyskiego salonu gier zgłosił włamanie, którego tak naprawdę nie było - informuje policja. Teraz może spędzić nawet trzy lata w więzieniu.