Wrocław

Wrocław

Wszystkie kolory tęczy, biały z czerwonym, czy może jak zorza polarna? 500 lamp zmienia barwy, a urzędnicy wybierają kombinację na Euro. Na stadionie trwają testy iluminacji.

Ekskluzywne lexusy, szybkie audi i nowe volkswageny przyciągają wzrok. Niektórymi można się nawet przejechać. W Hali Stulecia trwa Auto Show.

Trzydziestu działaczy i sympatyków z dolnośląskich struktur Ruchu Palikota ogłosiło w sobotę przejście do SLD. - Samymi hasłami i happeningami nie można funkcjonować - mówią.

We Wrocławiu na czas Euro 2012 można wynająć luksusowy apartament, hostel, a nawet tubę w ścianie. Wolne miejsca, na dwa tygodnie przed imprezą, jeszcze są. Niektórzy hotelarze są rozczarowani mniejszym, niż się spodziewali, zainteresowaniem.

Choć wyglądają niepozornie, a na ich skrzydłach czas odcisnął swój ślad, nadal wzbudzają zachwyt. W Jeżowie Sudeckim, dwie godziny drogi od Wrocławia, trwa Zlot Szybowców Zabytkowych.

A jednak się udało! W piątek zakończył się montaż ok. 500 lamp LED, które oświetlą wrocławski stadion. Warta 3 miliony złotych iluminacja została rozmieszczona w dwóch pierścieniach otaczających obiekt. Pierwsze testy zaplanowano na przyszły tydzień.

Prezes MPK we Wrocławiu przedstawił nową ofertę w sprawie podwyżek dla pracowników. - Podwyżki są, ale w wymiarze, który nas nie zadowala - komentują związkowcy.

Mateusz Czyczerski chciał wypłacić 4 tys zł z bankomatu. Dostał jednak tylko potwierdzenie wypłaty. Jak pisze "Gazeta Wrocławska", mężczyzna w banku miał usłyszeć, że to jego wina, a na rozpatrzenie reklamacji musi czekać teraz do lipca. Bez swoich pieniędzy.

Dworzec Główny we Wrocławiu może zostać otwarty dopiero dzień przed rozpoczęciem Euro - alarmuje "Gazeta Wrocławska". - Nie ma powodów do obaw - uspokajają w rozmowie z tvn24.pl kolejarze. Przyznają jednak, że nie ze wszystkim zdążą przed Turniejem. Nie będzie 6. peronu, restauracji w holu i taksówek w kolorze dworca.

- Nie możemy wykluczyć strajku - ostrzegają związkowcy z NSZZ Solidarność. Jeżeli nie uda im się dziś dojść do porozumienia z władzami spółki w sprawie podwyżek, podpiszą protokołu rozbieżności.

- Czuję się lekko zawiedziona. Jutro nie przyjdziemy, bo nie mamy czasu - mówiła turystka z Kanady, która chciała zwiedzić Muzeum Narodowe we Wrocławiu. W czwartek w całym kraju zamknięte były niektóre muzea i galerie.

Ważą 50 ton, czyli tyle co mały samolot pasażerski z podróżnymi na pokładzie. Do osiemdziesiątki przyspieszają w niecałe 20 sekund. Potrafią przebić kadłub samolotu. Nowe wozy mają silniki o mocy 700 koni mechanicznych. Rozpędzają się nawet do 135 km na godzinę. To nowe, bojowe wozy lotniskowej straży pożarnej we Wrocławiu.

Trzy kilometry płotu otoczą plac Gołębi - już dziś wolontariusze rozstawiają metalowe elementy. Ciężarówami przyjechały też kable. W pierwszy dzień budowy wrocławskiej strefy kibica praca na rynku wre.

Natychmiastowe usunięcie bakterii, a potem kolejne badania w hotelu Monopol - wszystko jeszcze przed przyjazdem Czechów do Wrocławia - zarządził sanepid. Czasu jest mało, tymczasem reprezentacja domaga się gwarancji, że nic nie zagrozi zdrowiu piłkarzy.

Podium największego wieżowca otwarte. Gigantyczną wstążkę na budynku przeciął wczoraj Leszek Czarnecki, torując drogę przyszłym klientom. Wrocławianie z zaproszenia mogli skorzystać w czwartek. O 10.00 zaczęły się wielkie zakupy w Sky Tower.