Wrocław

Wrocław

Specjalne autobusy, tramwaje i pociągi będą wozić kibiców na stadion. 138 pojazdów komunikacji miejskiej wyjedzie na wrocławskie trasy przed sobotnim meczem Polska-Czechy.

Hrabia Aleksander Fredro kibicuje polskiej reprezentacji na Euro. Odziany w biało-czerwone szaty dumnie spogląda na wrocławską strefę kibica. Niestety, to tylko pomnik.

Prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, książe Monako, minister spraw zagranicznych Republiki Czeskiej. To tylko niewielka część VIP-ów, którzy w sobotę zasiądą na wrocławskim stadionie, żeby zobaczyć mecz Polska-Czechy.

- To nie są piłkarze, którzy by siedzieli ciuchutko w pokoju i patrzyli w ścianę - mówi czeski dziennikarz Miroslav Karas i zdradza, jak drużyna Petra Cecha spędza ostatnie godziny przed meczem o wszystko. Ma nadzieję na wygraną, ale - jak twierdzi - w razie zwycięstwa Polaków nikt w drużynie czeskiej nie będzie rozpaczał.

- Wszystkie miasta przygotowują się do tego, że w sobotę padnie rekord frekwencji w strefach kibica - zapowiedział w piątek Marcin Herra, prezes spółki PL.2012. Wolny dzień, ładna pogoda i transmisje meczu Polska-Czechy mogą wpłynąć na statystyki tych, i tak popularnych, miejsc.

Prezydent Wrocławia dziękuje za remont dworca Wrocław Główny i prosi Sławomira Nowaka o poparcie dla pomysłu oddania go w zarząd niezależnemu od PKP operatorowi. - Żeby pozostał miejscem czystym i o wysokim standardzie - motywuje.

Przed południem Polska reprezentacja wylądowała we Wrocławiu. Przed hotelem piłkarzy przywitał prezydent Wrocławia i dziesiątki kibiców. Jeszcze dziś kadra Franciszka Smudy przeprowadzi trening na Stadionie Miejskim. W sobotę nasi piłkarze zmierzą się z Czechami o ćwierćfinał Euro 2012.

Na lotnisku, przy wyspie Słodowej i koło stadionu. Tam będzie można dziś zobaczyć Błaszczykowskiego, Szczęsnego czy Lewandowskiego. Reprezentacja Polski przed południem przyleciała do Wrocławia.

Wrocław szykuje niespodzianki dla kibiców podczas meczu Polska-Czechy. - To, co będzie się działo przed meczem powali wszystkich na kolana. Spektakularna zabawa 46 tysięcy osób – zapowiada Paweł Gołębski, który poprowadzi zabawę na Stadionie Miejskim.

Trzy zwycięstwa Polski, dwa zwycięstwa Czech - to bilans spotkań, jakie obie reprezentacje rozegrały w historii sąsiedzkiej rywalizacji. Najciekawszy w tej statystyce jest jednak fakt, że za każdym razem górą był gospodarz spotkania.

Prawdziwą piękną stronę futbolu możemy oglądać podczas Euro 2012. I to w dwóch wymiarach: na boiskach ciekawe piłkarskie widowiska a na trybunach i w strefach kibica piękne fanki.

Kibice ze stolicy Dolnego Śląska z wielkim optymizmem podchodzą do sobotniej potyczki biało-czerwonych z Czechami. - Polska wygra. Bohaterami zostaną dotychczasowi strzelcy bramek dla naszej ekipy podczas Euro: Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski - twierdzą.

Megawidowisko we Wrocławiu. Tym razem jednak nie będzie to mecz piłki nożnej. Na Stadionie Olimpijskim wystąpią śpiewacy operowi.

- Václav Klaus nie przyjedzie do Wrocławia na mecz Polska-Czechy - informuje Jarosław Perduta, rzecznik wojewody dolnośląskiego.

- Większość z 70 szpitali w województwie dolnośląskim nie zdecydowało się na wykupienie ubezpieczenia od zdarzeń medycznych - poinformował Jarosław Maroszek, dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.