Wrocław

Wrocław

Bilboardy z napisem "uwaga pedofil" opanowały Zgorzelec. Rozpoznał się na nich Wojciech Krzeszowski, dziennikarz obywatelski. Jak twierdzi, nikt nie pytał go o zgodę na wykorzystanie jego wizerunku. - Na dodatek to zdjęcie daje ludziom do zrozumienia, że jestem osobą karaną za pedofilię - mówi zbulwersowany.

- Dutkiewicz kłamie, mówiąc, że to ja byłem odpowiedzialny za rozliczenia na stadionie. Jako wiceprezydent miałem słuchać szefa, a szef wyraźnie zabraniał mi się tym zajmować i są na to dowody. W środę idę w tej sprawie do sądu – zapowiada Michał Janicki, zwolniony przed tygodniem z funkcji wiceprezydenta.

To była skrupulatnie zaplanowana kradzież z przerwą na imprezę i finałem w sądzie. - Zaintrygował nas widok młodych chłopców, którzy pchali po chodniku plastikową beczkę. Jak się okazało, było w niej 100 litrów spuszczonego z maszyn paliwa - mówi policja.

- Pilnie potrzebujemy rekwizytów do nowego spektaklu, na który zaprosimy wszystkich, którzy obdarują nas zbędnymi meblami - apeluje Konrad Imiela z Teatru Muzycznego Capitol. W zamian za stare krzesła, stołki lub taborety teatr rozdaje bilety.

Wrocławski szpital wojskowy popełnił błąd, który spowodował œśmierć pacjenta - uznała komisja ds. orzekania o zdarzeniach medycznych przy Dolnoœśląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Po negocjacjach, placówka zgodziła się wypłacić jego rodzinie 150 tys. zł.

Transmisję "Napoju miłosnego" Gaetano Donizettiego, spektaklu nowojorskiej Metropolitan Opera, będzie można w sobotę zobaczyć we wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty. To pierwszy z cyklu 12 spektakli, których bezpośrednie transmisje odbędą się we Wrocławiu.

- On prawdopodobnie nie bardzo wie i sądzę, że nikt nie wie, łącznie z ekspertami, którzy mu pomagali, jak się będzie zachowywał w czasie lotu - tak o wyczynie Felixa Baumgartnera mówił w TVN24 fizjolog sportu prof. Marek Zatoń. Z kolei płk rez. dr inż. Maciej Mroczkowski z Wojskowej Akademii Technicznej uważa, że skok Austriaka "jest pewnym znaczącym krokiem w kierunku powszechnego używania kosmosu do turystyki".

On skoczy z ponad 36 kilometrów, będzie spadał swobodnie ponad 5 min i przekroczy prędkość dźwięku. Oni z zaciekawieniem śledzą doniesienia o planach Felixa Baumgartnera. - To nasz człowiek. Trzymamy za niego kciuki - mówią prekursorzy wysokich skoków spadochronowych w Polsce.

- Obiecał, że znajdzie mi pracę, jak "sprawa przyschnie" - tak o Rafale Dutkiewiczu mówi dziś jego były już zastępca Michał Janicki. Twierdzi, że jego odwołanie ma chronić wizerunek prezydenta.

- Do niedawna projektem, który uskrzydlał, była perspektywa Euro 2012. Na Dolnym Śląsku takim celem może być tytuł Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty we Wrocławiu. Po południu spotkał się z mieszkańcami Ząbkowic Śląskich.

- Fotografia to dla mnie coś więcej niż pstryknięcie migawki – mówił fotograf Ryszard Horowitz po tym, jak odebrał doktorat honoris causa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W uroczystości wziął udział prezydent RP Bronisław Komorowski.