Wrocław

Wrocław

- Nawet kilkadziesiąt ton szczątków kur mogło zostać zakopanych na fermie w Sokołowicach pod Oleśnicą - twierdzi Krzysztof Rutkowski, który zwołał w tej sprawie konferencję prasową. Sprawę bada już policja, a sanepid sprawdza, czy doszło do skażenia terenu i wody.

W trakcie robót budowlanych przy Aquaparku we Wrocławiu pracownicy znaleźli niewybuch z czasu II wojny światowej. Pocisk został już zabezpieczony i wywieziony przez saperów na poligon, gdzie zostanie zniszczony.

Leczą miażdżycę i ciężko gojące się rany. Mają właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, a także likwidują wolne rodniki. Opatrunki z lnu, wynalazek naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał kolejną nagrodę.

Rozpędzony tramwaj wypadł z szyn na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i Piłsudskiego. Na szczęście nikt nie został ranny, ale ruch przez kilkadziesiąt minut był poważnie utrudniony.

Strefa kibica podzielona. Od wtorkowego poranka mieszkańcy centrum Wrocławia bez większych przeszkód mogą znaleźć drogę do Sukiennic. Dodatkowe przejścia będą jednak dostępne tylko wtedy, gdy strefa jest nieczynna.

Złodzieje byli do tej kradzieży dobrze przygotowani. Bez problemu przecięli łańcuch i ukradli rower. Nie przewidzieli jednak, że zarejestruje ich kamera, zainstalowana przez właściciela. Nagranie trafiło na policję. Funkcjonariusze nadal szukają sprawców. A Sebastian rozgląda się za swoim rowerem na targowisku.

Na wrocławskim castingu do programu "Mam talent!" jak zwykle nastąpił wysyp talentów. Uczestnicy zaprezentowali je także przed kamerą TVN24.

Ich przeboje mają już swoje lata, za to każdy dobrze je zna i lubi. We wtorek wrocławska strefa będzie "młoda duchem". Wystąpią Maryla Rodowicz, Kombi i Urszula.

Rosyjskie wojska i kosynierzy mkną wrocławskimi ulicami. Bohaterowie słynnej Panoramy Racławickiej od prawie 70 lat przyciągają turystów do muzeum. A od niedzieli spotkać ich można na jednym z tramwajów.

"Dobry wieczór Polska" - takimi słowami zespół przywitał mieszkańców Wrocławia. W poniedziałkowy wieczór w strefie kibica rozgrzewał ich Duran Duran, który zagrał swoje największe przeboje.

Średnio dziewięć samochodów dziennie - tyle aut odjeżdża na lawecie z pomocą straży miejskiej. Wrocławskie parkingowe czułe punkty są patrolowane regularnie, a za lekceważenie przepisów kierowcy zapłacą minimum 400 złotych.

Symbol brytyjskiej nowej fali, rozpoznawalne brzmienie instrumentów klawiszowych Nicka Rhodes'a i charakterystyczny głos Simona Le Bona. Duran Duran zagra w poniedziałek we Wrocławiu.

Tabliczki informujące o nieistniejących liniach tramwajowych i kierujące do placów, których nazwy zmieniły się przed laty - to wrocławska codzienność. Nieaktualne oznakowanie dezorientuje przyjezdnych, a urzędnicy przyznają, że doszło do zaniedbań.