Wrocław

Wrocław

Wrocław objął filmowe dowodzenie, ale nie zapomniał o muzycznych akcentach. Dźwięki z całego świata wystrzeliwuje z miejskiego Arsenału i doprawia nimi meksykański klimat tegorocznycznych Nowych Horyzontów.

Skaczące delfiny, kolorowe światła, wyjątkowa muzyka i chiński smok w ogniu. Fontanna multimedialna znowu na chwilę przeniosła wrocławian do baśniowego świata.

Zespół Jarzębina odwiedzi stolicę Dolnego Śląska. Autorki hitu "Koko Euro Spoko" zaśpiewają dla wrocławskiej publiczności podczas II Letniego Festiwalu Kultury Polonia Cantans 2012.

Przez około dwa miesiące "Grażyna Żarko" umieszczała w serwisie YouTube kontrowersyjne filmy ze swoimi radykalnymi radami i poglądami. Nagrania obejrzały miliony internautów. Duża część nie pozostawiła na kobiecie suchej nitki, wyzywając ją od najgorszych i grożąc śmiercią. Wszystko okazało się prowokacją, która miała na celu pokazać chamstwo i agresję w sieci.

- Maja była naszą faworytką do zwycięstwa, teraz nie wiemy czy w ogóle wystąpi na igrzyskach - tak o kontuzji Włoszczowskiej mówi Krzysztof Korsak, prezes klubu CCC Polkowice.

Wspinają się po pionowej ścianie, skaczą i przeciągają ciężary. W podwrocławskich Mirosławicach trwa Pit Bull Show. Prawie 100 psów pokazuje co potrafi.

Małym rysiom z wrocławskiego zoo oficjalnie nadano imiona. Rodzeństwo, które urodziło się w maju to od soboty Borek i Leśnica. Jak na gwiazdy przystało, małe rysie długo kazały na siebie czekać.

Do Wrocławia w ten weekend zjechali miłośnicy piłki nożnej z całej Polski. W sobotę ruszył turniej Polish Masters z udziałem PSV Eindhoven, Athletic Bilbao, Benfiki Lizbona i Śląska Wrocław.

Śląsk Wrocław zagra z Benfiką Lizbona, a PSV Eindhoven z Athletic Bilbao w półfinałowych meczach towarzyskiego turnieju piłkarskiego Polish Matsers, który w sobotę rozpocznie się we Wrocławiu. Losowanie par odbyło się w piątek na wrocławskim stadionie.

Ponad 200 porcji amfetaminy i kilka porcji marihuany znaleźli policjanci z Sycowa podczas zatrzymania jednego z mieszkańców. Podejrzany schował narkotyki w kanapie. Grozi mu kara nawet do 10 więzienia.

Zużyje pięciokrotnie mniej wody, będzie w pełni zautomatyzowana i wyczyści lepiej niż pracownicy. MPK inwestuje w nowoczesną myjnię dla swoich pojazdów. Lśniące tramwaje mają wyjechać na ulice już za pół roku.

- Policjanci rzucali się z pałkami na kibiców polskiego klubu, na dzieci, kobiety, niepełnosprawnych - relacjonuje sytuację przed meczem rzecznik Śląska Wrocław. Czarnogórskie media z kolei jako sprawców wskazują polskich kibiców. Kto tak naprawdę wzniecił zamieszki? UEFA sprawdzi.

Nawet z godzinnym opóźnieniem będą jeździć pociągi, kursujące między Opolem a Wrocławiem. - Zerwana sieć energetyczna spadła na tory, uszkadzając sieć trakcyjną. Linie będą więc jeździć objazdami - informuje PKP.

- Rektor mówi, że będziemy taką babcią politechniczną - śmieje się Agnieszka Niczewska z PWr. Uczelnia otworzyła się już na uczniów podstawówek, gimnazjów i liceów, teraz przygotowuje się na najazd przedszkolaków.

- Zebra Halwa zabiera swojego źrebaka, żeby mu pokazać jak żurawie ciężko pracują przy budowie domu dla nosorożców - śmieją się pracownicy ZOO. Wrocławski ogród opanowały dźwigi. Trwa wielka rozbudowa.

W weekend na wrocławskim stadionie znów zapanuje piłkarska atmosfera. W pierwszej edycji turnieju Polish Masters oprócz Śląska Wrocław zagrają również Benfica Lizbona, PSV Eindhoven oraz Athletic Bibao. Kibice, którzy posiadają bilet na turniej, komunikacją miejską pojadą za darmo.