Wrocław

Wrocław

- Na pewno powodem zwalniania trenera nie jest brak wyników sportowych w ostatnich tygodniach – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław. Odnosi się także do spekulacji na temat tego, kto zastąpi Oresta Lenczyka na stanowisku trenera mistrza Polski.

Orest Lenczyk nie jest już trenerem Śląska Wrocław. Decyzję o rozwiązaniu z nim umowy podjęła rada nadzorcza klubu. W najbliższym spotkaniu drużynę poprowadzi jego dotychczasowy asystent, Paweł Barylski.

Ponad 140 pseudokibiców Śląska Wrocław, którzy jechali ma mecz swojej drużyny do Hanoweru, zostało zatrzymanych przez niemiecką policję. Ponadto funkcjonariusze zawrócili do Polski autobus i kilka busów z kibicami.

Do trzech osób zwiększyła się liczba osób, które zginęły w wypadku do jakiego doszło tuż przed godziną 7.00 w miejscowości Szklary na Dolnym Śląsku. Droga krajowa nr 8 łącząca Wrocław z Kłodzkiem była całkowicie nieprzejezdna.

Jeszcze w piątek ma dojść do porozumienia pomiędzy spółką Wrocław 2012 a przedstawicielami UEFA w sprawie wysokości odszkodowania za straty na stadionie po Euro 2012. Kiedy w czerwcu mówiło się o 400 tys. zł, UEFA nie chciała o tym słyszeć.

- Bardzo się cieszymy, że możemy zagrać w tak historycznie ważnym miejscu - mówił Klaus Meine, lider zespołu Scorpions, podczas czwartkowej konferencji prasowej. Legendarna grupa rockowa spotkała się z dziennikarzami dzień przed ostatnim koncertem w Polsce, który odbędzie się we Wrocławiu.

- Jeżeli ktoś chce posiedzieć pod latarnią morską, a potem pójść na obiad do Sejmu to nie ma problemu - zachęca Łukasz Werka, jeden z organizatorów i koordynator wrocławskiego projektu Kraina Miniatur. Już od piątku wrocławianie będą mogli wybrać się na wycieczkę po Polsce w wersji mini.

W kopalni Polkowice-Sieroszowice zginął 46-letni górnik. Został przysypany przez skały. KGHM uznaje to za nieszczęśliwy wypadek. Prace w kopalni są wstrzymane.

Trzy zastępy straży pożarnej zmagają się z ogromną plamą śliskiej substancji, która zablokowała jeden pas ul. Krupniczej i odcinek ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu. Kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu. W tym miejscu tworzą się korki.

- Kiedyś byłem pewny, że nawet konia można nauczyć jeździć. Aż trafiłem na kursantkę, która po 120 godzinach wciąż patrzyła pod nogi, bo bała się, że nie trafi w sprzęgło - wrocławscy instruktorzy nauki jazdy dzielą się się swoimi historiami. Nie wszystkie są niestety zabawne.

Niedaleko stacji Wrocław Brochów zapaliła się lokomotywa spalinowa. - Na miejscu są cztery jednostki straży pożarnej - informuje dyżurny wrocławskiej straży.

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże luksusowych aut. Funkcjonariusze informują też, że udało się też odzyskać trzy samochody o łącznej wartości blisko 270 tys. złotych.

Robotnicy szykują na rozpoczęcie roku trzy szkoły, które zostały zalane przez powódź w Olszynie. Wiadomo już jednak, że przed pierwszym dzwonkiem się nie wyrobią. Zajęcia mają odbywać się normalnie, ale w sąsiednich salach wciąż będzie trwał remont.