Wrocław

Wrocław

Przywiązali zwierzę do drzewa, bili je kołkiem po głowie i wykopali dół na zwłoki. Prawie 2 promile alkoholu mieli we krwi dwaj mężczyźni, którzy próbowali zabić psa.

Brudne mury, dziurawe chodniki, rozgrzebane remonty i śmieci. Na takie widoki natykają się turyści na trasie z wrocławskich dworców PKP i PKS do Rynku. Mieszkańcom jest wstyd, a urzędnicy rozkładają ręce. - Nie zawsze możemy wpłynąć na poprawę porządku. Nie wszystkie tereny należą do nas - mówią.

Model Rolls–Royce'a jakim jeździł marszałek Piłsudski, niedoścignione niegdyś Bugatti T-40 i jedyny model Fiata Balila Sport 508 na polskim podwoziu. Ponad 100 zabytkowych pojazdów sprzed II Wojny Światowej przejechały ulicami Wrocławia, a teraz zaparkowały na Rynku.

Już wkrótce na wrocławskim Rynku będzie można podziwiać akrobacje, śpiewy, żywiołowe tańce i hulanki wykonywane przez ulicznych artystów z najdalszych zakątków globu. 22 sierpnia rusza BuskerBus Festiwal czyli Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej. Potrwa pięć dni.

Pęknięte szyby, zepsute meble, wyłamana podłoga - to część szkód po Euro 2012 na wrocławskim stadionie. Miejska spółka zarządzająca obiektem rozpoczęła właśnie naprawę usterek. Tymczasem wciąż nie wiadomo, czy UEFA zapłaci za wszystkie prace.

Mini huta szkła, piec ceramiczny i laboratoria, do tego galeria sztuki i pracownie warsztatowe. To atrakcje, które czekają na studentów w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Opuszczają zajęcia wychowania fizycznego w szkole, a czas wolny wolą spędzać przed komputerem. - Zapraszamy na boiska - zachęcają Trenerzy Osiedlowi i proponują dzieciom bezpłatną, sportową rozrywkę.

Ściany "płaczą" i są zagrzybione, zimą brakuje ogrzewania. To chleb powszedni wrocławskich zapaśników trenujących w hali przy ul. Dmowskiego. Niedługo mogą stracić nawet to. Teren, na którym znajduje się hala został wystawiony na sprzedaż.

Huk salwy, bojowy sprzęt i defilada 150 żołnierzy wśród sztandarów z wojskowąh pieśnią na ustach. Wrocławski rynek na kilka godzin zazielenił się od żołnierskich mundurów. Miasto uczciło święto Wojska Polskiego.

Pięć osób rannych, w tym kilkunastomięsięczne dziecko, to skutek zderzenia trzech aut. Do wypadku doszło na ul. Karkonoskiej. - Na szczęście skończyło się na pogniecionych blachach i niegroźnych obrażeniach poszkodowanych - komentuje asp. Piotr Jaroszek z wrocławskiej Straży Pożarnej.

Coraz bardziej natarczywi i coraz mniej ustępliwi. Żebraczy biznes w centrum miasta kwitnie, a straż miejska rozkłada ręce. Żebrakom niestraszne są nawet mandaty, które... regularnie płacą. - Niektórzy mają nawet karty płatnicze - twierdzi Sławomir Chełchowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

- Ryszard F. pseudonim "Fryzjer" został zatrzymany. Obecnie przebywa w areszcie w Poznaniu - informuje poznańska policja. Po tym, jak Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał w poniedziałek list gończy, we wtorek policjantom udało się go odnaleźć w okolicach Głogowa.

- Zobaczyć Halę Stulecia z perspektywy placu budowy to zupełnie coś innego niż podczas imprez - zachęca Agnieszka Wardawa, rzeczniczka Hali Stulecia. Choć remont zabytku zakończył się przed rokiem, to teraz zdecydowano się na wyjątkową wystawę. Zobacz jak wyglądała hala w latach 2008-2011.