Jak wesprzeć Orkiestrę bez wychodzenia z domu? Czym są eSkarbonki WOŚP?

Źródło:
WOŚP
WOŚP walczy o płuca Polaków
WOŚP walczy o płuca PolakówTVN24
wideo 2/4
WOŚP walczy o płuca PolakówTVN24

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 28 stycznia. Podobnie, jak w poprzednich latach, WOŚP można wspierać również bez wychodzenia z domu - m.in. przy wykorzystaniu eSkarbonek. Czym są i jak działają? Kto może je założyć? Jak sprawdzić, czy kwestujący rzeczywiście zbierają datki na rzecz Orkiestry? Wyjaśniamy.  

W tym roku WOŚP gra dla wszystkich, małych i dużych. 32. finał odbędzie się już w niedzielę 28 stycznia, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Podobnie jak w ubiegłych latach możliwości wsparcia WOŚP jest wiele - od datków przekazywanych osobiście wolontariuszom, przez płatności w bankomatach, po internetowe aukcje i zbiórki oraz wpłaty online. Tych ostatnich dokonywać można m.in. przy pomocy eSkarbonek.

Czym są eSkarbonki WOŚP?

ESkarbonki to "wirtualne puszki", dzięki którym można internetowo wesprzeć konto Orkiestry. Korzystanie z nich jest szybkie i proste. Na stronie konkretnej eSkarbonki wystarczy wybrać kwotę darowizny i metodę płatności, podać swoje imię i adres e-mail, zaakceptować regulamin i kliknąć "wpłać". Po przekierowaniu na stronę operatora płatności należy postępować zgodnie z podanymi przez niego instrukcjami.

Wpłat na eSkarbonki dokonywać można za pomocą kart Mastercard lub systemu płatności PayU (w przypadku zagranicznych eSkarbonek PayPal). Minimalną kwotą wpłaty jest 1 zł. Datki za pośrednictwem eSkarbonek zbierane będą do 29 stycznia 2024 r. do północy.

W dniu finału odbędzie się również specjalna akcja na platformie X (wcześniej Twitter). Używając hashtagu #MastercardGrazWOSP każdy będzie mógł wskazać eSkarbonkę, którą jego zdaniem Mastercard powinien zasilić w dniu Finału wpłatą w wysokości 10 000 PLN. Wystarczy we wpisie z wymienionym wyżej hashtagiem dodać link do eSkarbonki oraz w ciekawy i kreatywny sposób uzasadnić, dlaczego ta konkretna zbiórka zasługuje na wyróżnienie. Mastercard zasili 30 eSkarbonek, które jury wybierze spośród wskazanych przez użytkowników platformy X.

ZOBACZ TEŻ: WOŚP 2024. Jak rozpoznać wolontariusza. Jak wygląda puszka i identyfikator

Jak sprawdzić autentyczność eSkarbonki?

Podobnie jak w świecie fizycznym, płatności online wymagają zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa - przestrzega WOŚP. Jak upewnić się, że wpłata jest rzeczywiście dokonywana na rzecz Orkiestry? Sprawdzić to można na stronie wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke, stworzonej specjalnie do weryfikacji eSkarbonek.

Czym są eSkarbonki WOŚP? WOŚP

W przypadku wątpliwości co do autentyczności danej "wirtualnej puszki" można również skorzystać z ogólnej eSkarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dostępnej pod adresem eskarbonka.wosp.org.pl.

Kto może założyć eSkarbonkę? Jak to zrobić?

ESkarbonkę WOŚP może założyć każdy - zarówno dorosły, jak i niepełnoletni. W przypadku osób poniżej 18. roku życia konieczne jest jednak wcześniejsze uzyskanie zgody opiekuna prawnego. "Wirtualne puszki" mogą też tworzyć firmy, instytucje, organizacje i sztaby WOŚP. Ich założenie możliwe jest do 28 stycznia, do godziny 12:00.

W celu założenia eSkarbonki wystarczy wejść na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl, kliknąć "zostań wolontariuszem" i zgodnie z instrukcjami wypełnić formularz rejestracyjny. Po pomyślnym uruchomieniu eSkarbonki zakładającemu przesłany zostanie jej unikatowy link.

ZOBACZ TEŻ: Finał WOŚP już w niedzielę. Trwa cała masa ciekawych licytacji

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: WOŚP

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

Źródło:
PAP

Rok po likwidacji obowiązkowych zadań domowych sprawdzamy, jak ich brak odmienił szkolną rzeczywistość. Kto się cieszy, a kto buntuje? Pytamy też ministrę edukacji Barbarę Nowacką, czy było warto. Bo twardych danych na ten temat nie ma.

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Źródło:
tvn24.pl