TVN24 | WOŚP 2021

Dwóch braci, których łączy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
momo
Źródło:
TVN24
Dwóch braci, których łączy nie tylko krew, ale i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
TVN24Dwóch braci, których łączy nie tylko krew, ale i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Paweł ma dziś 15 lat, Janek sześć. Obaj synowie reportera TVN24 Piotra Czabana urodzili się jako wcześniacy. I obu uratował sprzęt zakupiony przez WOŚP. Ich historię opowiada młodszy z braci. - Naprawdę nam pomogliście. Siema Jurek, macie duże serca. Dziękuję - mówi sześciolatek.

Paweł urodził się 15 lat temu. - Wyszedł z brzucha mamy za wcześnie - opowiada jego młodszy braciszek Janek. Dlatego - jak dodaje - trafił do "pudełka świątecznej pomocy". Czyli inkubatora, zakupionego przez WOŚP. To uratowało mu życie.

SPRAWDŹ SPECJALNY SERWIS TVN24.PL O 29. FINALE WOŚP >>>

Gdy dorósł, pasją Pawła stała się perkusja. Swój pierwszy koncert zagrał na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy, ale nie ostatni. Sześć lat temu też miał wystąpić na WOŚP. Ale na scenę nie dotarł, bo w dniu finału Orkiestry urodził się jego młodszy brat. Janek także był wcześniakiem. - Trafiłem do takiego samego pudełka jak Paweł - opowiada chłopiec.

Paweł i Janek CzabanowieTVN24

Od tamtej pory są nierozłączni. - Kocham mojego brata najmocniej na świecie. Jak on, ja również chcę być perkusistą. Dzisiaj chcę podziękować Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - mówi sześciolatek. - Naprawdę pomogliście mi i Pawłowi. Siema Jurek, macie duże serca. Dziękuję.

Wasze zdjęcia i relacje na wielkiej mapie orkiestrowych serc. #WOSPwTVN24

Paweł i Janek CzabanowieTVN24
Paweł i Janek Czabanowie. Dwóch braci, których łączy nie tylko krew, ale i Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyTVN24

29. Finał WOŚP

To już dziś - 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana aż do północy na antenie TVN24 trwa wyjątkowy program specjalny. Dodatkowo koncert ze studia WOŚP można oglądać przez cały dzień na żywo w tvn24.pl. Transmisja wystartuje w dniu Finału o godzinie 8.35 i potrwa do północy.

Według pierwotnego planu tegoroczny finał miał rozpocząć się 10 stycznia, jednak ze względu na obostrzenia i restrykcje związane z pandemią został przełożony. W tym roku WOŚP pod hasłem "Finał z głową" zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi finał Orkiestry, podczas którego zbierane są fundusze dla laryngologii. Za zebrane w tym roku środki Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

W poprzednich 28 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia łącznie ponad miliard złotych.

Autor:momo

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości