Chuck Norris wspiera WOŚP. Auto ze "Strażnika Teksasu" na aukcji

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
akr\mtom
Źródło:
TVN24
Samochód Chucka Norrisa od Braci CollinsTVN24
wideo 2/35
TVN24Samochód Chucka Norrisa od Braci Collins

Replika auta Chucka Norrisa, którym jako bohater "Strażnika Teksasu" mknął po amerykańskich bezdrożach, znalazła się na tegorocznej aukcji WOŚP. W poniedziałek po południu samochód wart był blisko 71 tysięcy złotych. - To kultowy samochód, jedyny w swoim rodzaju - mówi jeden z braci Collins, którzy przygotowali pojazd.

Chuck Norris wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na tegorocznej aukcji wystawione zostało wyjątkowe auto - replika samochodu z kultowego serialu "Strażnik Teksasu" - które przygotowali bracia Collins i firma JUAN. Aukcja z repliką serialowego Walker Texas Ranger Truck, czyli Dodge Ram 1500, w poniedziałek po południu osiągnęła blisko 71 tysięcy złotych.

SPECJALNY SERWIS TVN24.PL O 29. FINALE WOŚP >>>

Replika auta Chucka NorrisaTVN24

W komplecie z autem oryginalny scenariusz odcinka

Za namową Chucka Norrisa w aucie zainstalowano bardzo dobry system audio. Razem z samochodem można zdobyć oryginalny scenariusz jednego z odcinków serialu "Strażnik Teksasu" z 1998 roku, zdjęcie z autografem Chucka Norrisa oraz gwiazdę Strażnika Teksasu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- To kultowy samochód, jedyny w swoim rodzaju, na pewno nie ma takiego drugiego w Polsce ani w Europie – zapewniał Rafał Collins w rozmowie z TVN24. - Na pewno nie ma drugiego auta, zbudowanego z tak dobrej inicjatywy, z serca, z taką dokładnością – dodał.

- Staraliśmy się. To były ciężkie czasy. Czuliśmy podwójne brzemię odpowiedzialności, żeby wybudować coś innego niż rok temu i dwa lata temu. A sami sobie wysoko postawiliśmy poprzeczkę – przyznał. Rafał i jego brat Grzegorz prowadzą program "Odjazdowe bryki braci Collins", który można oglądać w Player.pl.

"Pod maską Dodge’a Ram 1500 drzemie silnik V8 Magnum o pojemności 5.9L, którego rasowe brzmienie wywoła emocje u każdego. Nie trzeba być fanem motoryzacji, aby docenić bulgot tej widlastej ósemki" - czytamy w opisie aukcji WOŚP. Zamieszczono w nim także bardziej szczegółowy opis parametrów pojazdu.

Auto Chucka NorrisaTVN24

W ubiegłym roku bracia Collins wystawili na aukcję WOŚP samochód z serialu "Knight Rider", który przeszedł renowację w ich warsztacie. Zwycięzca licytacji zapłacił za auto ponad 186 tysięcy złotych. W 2019 roku przedsiębiorcy zaprezentowali odnowiony klasyczny Rolls-Royce Silver Shadow z 1975 roku. Szczęśliwy posiadacz zapłacił za niego ponad 210 tysięcy.

SERNIK OD DAWIDA PODSIADŁY - ZOBACZ, ILE OSIĄGNĘŁA AUKCJA >>>

Autor:akr\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24