"Życzymy przetrwania, determinacji". Ogromna flaga i hymn Australii na Finale WOŚP

TVN24

Ogromna flaga i hymn Australii na Finale WOŚP w Warszawietvn24
wideo 2/35

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na placu Bankowym w Warszawie odegrano hymn i rozwinięto ogromną flagę Australii. To wyraz solidarności z antypodami, które od października są trawione przez pożary. - Życzymy wam wszystkiego dobrego, jesteśmy z wami - powiedział ze sceny szef WOŚP Jerzy Owsiak.

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

W Warszawie na placu Bankowym odbywają się w niedzielę koncerty z okazji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po godzinie 19 na scenie pojawił się Jerzy Owsiak, szef WOŚP.

- Chcemy połączyć się z daleką, daleką Australią. (...) Życzymy wam wszystkiego dobrego. Przetrwania, determinacji. Jesteśmy z wami - powiedział. Następnie odegrano hymn, a zebrana pod sceną publiczność rozwinęła nad głowami ogromną flagę Australii.

Pożary w Australii

Od października w wyniku pożarów w Australii życie straciło co najmniej 28 osób. Według naukowców z Uniwersytetu w Sydney w ogniu mogło zginąć miliard zwierząt.

Spłonął obszar o łącznej powierzchni ponad 10,3 miliona hektarów - to w przybliżeniu tyle, ile wynosi terytorium Korei Południowej. Zniszczone są prawie dwa tysiące domów.

Pożary w Australii. Żywioł wciąż groźny
Reuters TV

Autor: ads//rzw / Źródło: tvn24.pl