"Miała opiekować się starszą ciotką. Okazało się, że zgotowała jej gehennę"

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała 40-latkę podejrzaną o znęcanie się nad starszą kobietą

Policjanci z Woli zatrzymali 40-letnią kobietę podejrzaną o znęcanie się nad 87-letnią ciotką. Według ustaleń śledczych, od kilku miesięcy 40-latka wielokrotnie wszczynała awantury pod wpływem alkoholu, podczas których wyzywała, szarpała i groziła 87-latce pozbawieniem życia.

Jak przekazał Marta Sulowska, rzeczniczka wolskich policjantów, zatrzymana kobieta mieszkała z 87-latką od lipca ubiegłego roku. - Miała opiekować się starszą ciotką. Okazało się, że zamiast tego zgotowała jej gehennę. 40-latka wszczynała awantury pod wpływem alkoholu, wyzywała ją, zakłócała spoczynek nocny, zadawała uderzenia w głowę i szarpała za włosy. Kobieta miała również grozić jej pozbawieniem życia. Agresja kobiety narastała - relacjonuje Sulowska.

Awantury i pobicie

Policjantka podała, że kilka dni temu funkcjonariusze interweniowali w mieszkaniu kobiet w związku z awanturą. - Okazało się, że nietrzeźwa kobieta awanturowała się, groziła pozbawieniem życia, w końcu pobiła staruszkę. W mieszkaniu policjanci zastali ogólny bałagan, powywracane krzesła oraz rozbitą butelkę po wódce. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała 87-latkę do szpitala - przekazała Marta Sulowska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

40-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że ma ona ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad 87-latką.

Policja oraz prokurator wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 40-latki. Sąd przychylił się do tego wniosku.. Za znęcanie grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

Informowaliśmy również o zatrzymaniu podejrzanego o usiłowanie zabójstwa ochroniarza:

Zatrzymanie podejrzanego o usiłowanie zabójstwa ochroniarza
Zatrzymanie podejrzanego o usiłowanie zabójstwa ochroniarzaKRP I

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP IV

Pozostałe wiadomości