Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Ulice

Zderzenie na moście sparaliżowało Siekierkowską i Wisłostradę

Ulice

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plCzerniakowska stoi

Cztery samochody zderzyły się na moście Siekierkowskim w kierunku Wawra. Zakorkowana była cała Trasa Siekierkowska. Utrudnienia rozlały się także na Wisłostradę.

Do kolizji doszło przed godz. 15. - Na miejscu jest policja, kierowcy wszystkich aut byli trzeźwi, nikomu nic się nie stało - informował asp. sztab. Tomasz Oleszczuk z komendy stołecznej.

Wszystkie samochody biorące udział w kolizji znajdowały się na prawym pasie, pozostałe były przejezdne. Mimo to, utrudnienia były poważne.

- Samochody stały w korku na prawym pasie i nagle ruszyły. Gdy po chwili hamowały, kierowca ostatniego nie zdążył wcisnąć hamulca i uderzył w poprzedzające auto z taką siłą, że trzy inne auta również wpadły na siebie - relacjonował przebieg kolizji Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Prawy pas w kierunku Pragi jest zablokowany - ostrzegał.

Ogromne utrudnienia

Ogromne utrudnienia były na Trasie Siekierkowskiej, a także na prostopadłej ul. Czerniakowskiej. Wisłostrada w stronę Mokotowa korkowała się już od tunelu na Powiślu. Jak ostrzegali czytelnicy tvnwarszawa.pl, przejazd przez skrzyżowanie z al. Witosa trwał nawet kilkadziesiąt minut.

- Policjanci czekają na ekipy sprzątające oraz lawety i starają się, by jak najszybciej udrożnić ruch w tamtym miejscu - zapewniał asp. sztab. Oleszczuk.

Jak informował nasz reporter, sprzątanie mogło się opóźnić, gdyż samochód służb oczyszczania miasta również utknął w korku. Wreszcie, przed godz. 17 samochody zostały uprzątnięte. Ale nie oznaczało to końca utrudnień.

- Po kolizji na Siekierkowskim, stoją w zasadzie wszystkie drogi dojazdowe, od Powiśla zaczynając, przez Dolny Mokotów, kończąc na okolicach Wilanowa - opisywał Węgrzynowicz.

Sytuacja poprawiła się dopiero późnym popołudniem. Wtedy na ulicę wyruszyła jednak masa krytyczna.

ep/b