Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

TVN Warszawa | Ulice

Zderzenie trzech ciężarówek na S8. Śmigłowiec zabrał kierowcę do szpitala

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek na trasie S8 na wysokości Wolicy
Wypadek na trasie S8 na wysokości WolicyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWypadek na trasie S8 na wysokości Wolicy

Na S8, na wysokości Wolicy, doszło do zderzenia trzech ciężarówek. Początkowo trasa została zablokowana w dwie strony na czas lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, teraz przejezdna jest część pasów. - Ruch idzie bardzo powoli i na trasie tworzą się ogromne korki - ostrzega pruszkowska policja.

Jak informował reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter, do zdarzenia doszło na trasie S8 na wysokości węzła Wolica. Informacje potwierdza Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej. - Kilka minut przed godziną 13 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu ciężarówek, w tym jednej z cysterną - mówił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wstępne okoliczności zdarzenia przybliżyła nam rzeczniczka pruszkowskiej policji Karolina Kańka: - Do zderzenia doszło na trasie S8 w kierunku Warszawy. W tym samym miejscu wcześniej doszło do innego zdarzenia drogowego i na trasie utworzył się korek. Stały tam dwie ciężarówki. W naczepę kontenerową wjechał trzeci samochód ciężarowy. Kierowca z tego trzeciego ciężarowego jest opatrywany, trwa akcja.

Straż pożarna i policja przekazały kilkadziesiąt minut później, że 59-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Duże utrudnienia

Na miejscu były ogromne utrudnienia w ruchu. Początkowo trasa S8 została zablokowana w kierunku Warszawy i Katowic. - Jednak ze względu na to, że jest tam bardzo duże natężenie ruchu, jeden pas w kierunku Katowic został odblokowany, ale idzie to bardzo, bardzo wolno. W kierunku Warszawy przejezdne są natomiast dwa pasy w kierunku starej S8, ale tam ruch również idzie bardzo powoli i utworzył się ogromny korek - ostrzegała policjantka.

Po godzinie 15 Kroć przekazał naszej redakcji, że działania ratownicze na miejscu wypadku zostały zakończone. - Trwają jeszcze oględziny prowadzone przez policję, więc wciąż tworzą się korki - zaznaczył. Policja wyjaśnia, że w stronę Warszawy pojazdy nadal są kierowane na Mszczonowską, czyli dawną trasę S8. - Pojazdy są mocno uszkodzone. Czekamy jeszcze na służby i lawety, które odholują je z trasy S8 - uzupełniła Kańka.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości