Budowa metra, remonty jezdni. Utrudnienia w czterech dzielnicach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UM WarszawaSkrzyżowanie św. Wincentego i Kondratowicza

Budowniczowie metra na Targówku, drogowcy na Żoliborzu, Woli i Mokotowie. W weekend będą się toczyć prace budowlane w czterech dzielnicach. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to spore zmiany.

Jak zapowiedział stołeczny ratusz, w czwartek 20 sierpnia od około godziny 22 wykonawca budowy drugiej linii metra na Bródnie wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i Świętego Wincentego.

"W kierunku Białołęki będą dwa pasy. Skrajny pas przeznaczony będzie do skrętu w prawo w kierunku ul. Młodzieńczej oraz dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego, jadących w kierunku Białołęki. Sygnalizacja świetlna zostanie uruchomiona w piątek, 21 sierpnia, ok. godz. 6" - czytamy w komunikacie na temat utrudnień.

Ostatni etap robót na Żoliborzu i objazdy

W weekend drogowcy z wymienią nawierzchnię ulicy Potockiej na Żoliborzu. Jak podali, prace poprzedziły roboty brukarskie, wymienione zostały krawężniki.

W ostatnim etapie robót, od piątku (21 sierpnia), od godziny 22 do poniedziałku (24 sierpnia), do godziny 4 zamknięta dla ruchu będzie jezdnia na odcinku od ulicy Mickiewicza do Gwiaździstej.

Utrudnienia na ul. Potockiej UM Warszawa

"Jadący ul. Potocką od strony ul. Słowackiego będą musieli skręcić w prawo lub w lewo w ul. Mickiewicza. Nie będzie można także skręcić z ul. Mickiewicza w ul. Potocką w kierunku Gwiaździstej. Połączenie z ul. Potocką straci ul. Drohicka. Wyłączona z ruchu będzie również wschodnia jezdnia ul. Mickiewicza w rejonie skrzyżowania z ul. Potocką. Kierowcy, chcący dojechać do ul. Drohickiej, będą mieli możliwość skrętu w ul. Mścisławską. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy ulicami Bytomską do Bohomolca" - zapowiedzieli drogowcy.

I dodali, że na Mścisławskiej - pomiędzy Mickiewicza a Bytomską - będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. "Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Mickiewicza – Krasińskiego – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny" - wskazano.

Autobusy linii 122 będą jeździły ulicami: Słowackiego, Gdańską, Hłaski, Rudzką, Klaudyny, Podleśną i Gwiaździstą do przystanku Barszczewska 02. W przeciwnym kierunku skręcą z Klaudyny w Mickiewicza. Ulicami Słowackiego, Gdańską, Hłaski i Rudzką pojadą też w kierunkach północnych autobusy linii: 157, 181, 185 i N46.

Zaczyna się przebudowa Domaniewskiej

Z kolei na Domaniewskiej pomiędzy Samochodową a Pęcherską deweloper wybuduje drogę. Skrzyżowanie z Samochodową zyska sygnalizację świetlną, nowe przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów. Powstaną też drogi dla rowerów, chodniki i oświetlenie.

Jak wskazano w komunikacie, prace w pierwszych etapach obejmują głównie chodniki. "W weekend wykonawca robót planuje wymienić m.in. sieć teletechniczną i instalację ciepłowniczą. Wiąże się to z ingerencją w nawierzchnię jezdni. Z tego powodu od piątku (21 sierpnia), od godz. 22 do niedzieli (23 sierpnia), do godz. 20 zamknięty dla ruchu będzie odcinek od skrzyżowania z Samochodową do Bryły. Połączenie z Domaniewską straci Samochodowa" - zapowiedziano.

Prace zostały tak zorganizowane, aby utrzymać wyjazd z ulicy Langego. "W miarę możliwości i postępu prac utrzymany będzie także dojazd do ul. Pęcherskiej. Objazd zamkniętego odcinka będzie poprowadzony ulicami: Modzelewskiego – al. Wilanowska – Wołoska. Tymi ulicami będą jeździły też autobusy linii N36" - czytamy dalej.

Przebudowa ulicy DomaniewskiejUM Warszawa

Wymiana nawierzchni Karolkowej

Na Woli firma budująca nowy biurowiec u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej wyremontuje w weekend nawierzchnię jezdni tej ostatniej ulicy.

Z tego powodu od nocy z piątku na sobotę (z 21 na 22 sierpnia), do niedzieli (23 sierpnia), wieczorem zamknięta dla ruchu będzie Karolkowa na odcinku od Giełdowej do Kasprzaka. Kierowcy jadący ul. Kasprzaka nie będą mieli możliwości skrętu w ul. Karolkową. Połączenie z ul. Karolkową straci ul. Hrubieszowska.

Objechać zamknięty odcinek będzie można ulicami Przyokopowa – Grzybowska – Skierniewicka. Możliwy będzie wyjazd z ul. Giełdowej na ul. Kasprzaka.

Wymiana nawierzchni na Karolkowej UM Warszawa

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o otwarciu ulicy Górczewskiej:

"To przykład tego, jak można pogodzić racje wszystkich"TVN24

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM