Powstanie przejście dla pieszych w osi nowego mostu

Autor:
pop/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Budowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę - grudzień 2022
Budowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę - grudzień 2022ZDM
wideo 2/2
ZDMBudowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę - grudzień 2022

Drogowcy zapowiadają, że powstanie przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez Wisłostradę, na wysokości Karowej. Ma ułatwić korzystanie z kładki pieszo-rowerowej, która powstaje na Wiśle.

Most przez Wisłę ma być nową wizytówką Warszawy. Prace są już bardzo zaawansowane.

"Chcemy zadbać też o infrastrukturę w jego najbliższej okolicy. Dlatego szczególnie dobrą informacją jest to, że radni Warszawy przyznali nam pieniądze na zaprojektowanie i wybudowanie nowego przejścia dla pieszych przez ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, na wysokości Karowej" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

ZOBACZ: Budowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę.

Przejście za dwa miliony złotych

Obecnie, aby przedostać się na drugą stronę Wybrzeża Kościuszkowskiego, piesi i rowerzyści muszą korzystać z przejścia podziemnego na wysokości Bednarskiej. Na nowe rozwiązanie radni przyznali dwa miliony złotych.

"Chcemy, aby po wybudowaniu nowego mostu, mogli zrobić to w bardziej komfortowy sposób, czyli na powierzchni. Nowe przejście ma znajdować się w osi mostu. Ma być wyposażone w sygnalizację świetlną i przejazdy rowerowe" - przekazują drogowcy. "Planowana inwestycja jest więc strategicznie połączona z budową nowego mostu i stanowić będzie kontynuację trasy pieszo-rowerowej. Sam most przybliży Pragę do centrum, łącząc w poziomie chodnika rewitalizowane obszary prawobrzeżnej Warszawy z Bulwarami Wiślanym" - dodają.

ZOBACZ: Zakończyli betonowanie rzecznych podpór.

Budowa mostu pieszo-rowerowego zakończyć się może wcześniej, czyli pod pod koniec tego roku lub planowo - wiosną 2024 roku. Most kosztować będzie 120 milionów złotych.

Piesi spacerem pokonają nowy most w ciągu sześciu minut, rowerzystom zajmie to dwie minuty.

Autor:pop/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości