Przygotuj się na:

Tramwaj potrącił pieszego. "Przebiegał w miejscu niedozwolonym, jest w stanie ciężkim"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPotrącenie na torach na Prostej

Tramwaj linii 10 potrącił pieszego na przystanku Norblin. Jak podała policja, mężczyzna przebiegał przez tory w miejscu niedozwolonym. Trafił do szpitala w stanie ciężkim.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.30 w okolicy skrzyżowania Prostej z Żelazną.

- Tramwaj linii 10 jechał ulicą Prostą w kierunku ronda ONZ. Do potrącenia doszło na wysokości przystanku Norblin. Pieszy znalazł się pod tramwajem, ale został stamtąd wyciągnięty, nie trzeba było podnosić wagonu. Ratownicy opatrują poszkodowanego w karetce, jest w ciężkim stanie - opisywał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Jak zauważył, tramwaj ma zbitą przednią szybę.

- Mężczyzna, w wieku około 35 lat, przebiegał w miejscu niedozwolonym. Został zabrany w ciężkim stanie do szpitala - potwierdził Piotr Świstak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Motorniczy był trzeźwy - dodał.

Na miejscu, oprócz pogotowia, pracowały straż pożarna i policja.

Utrudnienia

- Ruch tramwajowy został wstrzymany w kierunku ronda ONZ. Nieprzejezdne są też dwa pasy drogowe na Prostej w tym samym kierunku. Z racji tego, że jest to poważny wypadek, utrudnienia mogą potrwać dość długo - ostrzegał Zieliński.

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego, pojawił się komunikat o tym, że linia 10 została skierowana na trasę objazdową w obydwu kierunkach aleją "Solidarności", przez Kercelak, aleją Jana Pawła II do ronda ONZ. Po godz. 16 ruch odbywał się normalnie.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl