Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Objazdy dla aut i autobusów. Utrudnienia w trzech dzielnicach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
ran/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
urząd miastaZmiany w Wawrze

Wawer, Wilanów, Wola – w tych dzielnicach mieszkańcy muszą liczyć w najbliższych dniach z utrudnieniami w ruchu.

Jak przypomina ratusz, na Walcowniczej trwa budowa kanalizacji sanitarnej.

"W kolejnym etapie, prace będą prowadzone w rejonie skrzyżowania z ul. Narcyzową. Z tego powodu od poniedziałku, 4 listopada, nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Walcowniczej w ul. Narcyzową" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Autobusy linii 115, 142 i nocnej N22 pojadą ulicami: Podkowy – Patriotów – Ochocza (powrót: Ochocza).

Autobusy linii 213 będą kursowały natomiast objazdem ulicami Petunii i Bartoszycką.

Ponadto uruchomiona zostanie zastępcza linia Z15 kursując na trasie: PKP Falenica - Walcownicza - zawrotka na rondzie na skrzyżowaniu z Patriotów - Walcownicza - Bystrzycka - Podkowy - Patriotów - Ochocza (powrót: Ochocza - Bystrzycka - Walcownicza) - Narcyzowa - Walcownicza - Petunii (powrót: Petunii - Bartoszycka) - Hiacyntowa - Techniczna - Złotej Jesieni - Podkowy - Aleksandrów.

Prace na Wale Miedzeszyńskim

Trwa także przebudowa Wału Miedzeszyńskiego, od ul. Trakt Lubelski do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy. Urzędnicy informują, że ruch pomiędzy stacją paliw a ulicą Nową odbywa się już nowo wybudowaną jezdnią.

"We wtorek, 5 listopada, ok godz. 5.00 wyłączona z ruchu zostanie istniejąca jezdnia na odcinku od skrzyżowania z ul. Trakt Lubelski do stacji paliw. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na w większości gotową jezdnię zachodnią. Ulica Przewodowa zachowa połączenie z ul. Wał Miedzeszyński. Takiego połączenia nadal nie będzie miała ul. Strzygłowska" - informuje ratusz.

Zmieni się też organizacja na skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego i Traktu Lubelskiego - wróci możliwość skrętu z Wału Miedzeszyńskiego w lewo w Trakt Lubelski.

Przebudowa w Wilanowie

"W poniedziałek, 4 listopada, ok. godz. 22.00. warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczną natomiast przebudową północnego skrzyżowania ulic Przyczółkowej i Drewny" - podają urzędnicy.

Powstanie także sygnalizacja świetlna, a na czas prac, które potrwają prawie do końca listopada, zamknięte dla ruchu zostanie połączenie "bocznej" Przyczółkowej (od Czekoladowej) z Drewny.

Objazd będzie poprowadzony Przekorną. A autobusy linii 139 i 251 oraz nocnej N50 pojadą ulicami: Drewny i Przekorną. Autobusy linii 339 i 519 będą kursowały prosto Drewny. 

Zmiany na Woli

"Ruszają również prace związane z przebudową ul. Górczewskiej na odcinku pomiędzy placem budowy metra a ul. Płocką. Z tego powodu od poniedziałku, 4 listopada, ulica na tym fragmencie zostanie wyłączona z parkowania" - przypomina ratusz.

W niedzielę pisaliśmy o akcji policji na Pułkowej:

Zatrzymanie na Pułkowej

Nagranie z przejazdu kierowcy citroenakordallo / Kontakt 24
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

ran/pm