Krótsza trasa z Marek do Kobyłki. Drogowcy otworzyli wiadukt nad S8

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
Drogowcy otworzyli wiadukt nad obwodnicą Marek

Mieszkańcy Marek i Kobyłki mogą od piątku korzystać z krótszej drogi między obiema miejscowościami. Właśnie oddano do użytku wiadukt w ciągu ulicy Dworkowej, pozwalający na przejazd nad trasą S8. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że na całym odcinku obwodnicy Marek obowiązuje już stała organizacja ruchu.

Wiadukt był ostatnim fragmentem oddawanym do ruchu, który GDDKiA zrealizowała w ramach dokończenia prac na trasie S8 Marki - Kobyłka. W piątek po południu rzeczniczka warszawskiego oddziału dyrekcji Małgorzata Tarnowska poinformowała, że został on udostępniony dla kierowców. Dzięki nowemu obiektowi w ciągu ulicy Dworkowej mieszkańcy zyskują krótszą trasę między Markami a Kobyłką.

Stała organizacja ruchu na obwodnicy Marek

Drogowcy podpisali w listopadzie 2019 roku umowę na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S8 od węzła Marki do węzła Kobyłka wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Wykonawca miał zrealizować kontrakt do 18 marca 2021 roku. - Zgodnie z zapowiedziami, prace zostały zakończone wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie w terminie kontraktowym - podkreśla Tarnowska.

Inwestycja została zrealizowana przez firmę Strabag. Wartość umowy wynosiła około 166 milionów złotych. Kontrakt obejmował dokończenie prac, takich jak: węzeł Kobyłka (łącznice, drogi dojazdowe i najazdy na obiekt), węzeł Marki (zjazd z obwodnicy w Markach), węzeł Zielonka (drogi dojazdowe do węzła), najazdy na wiadukt w ciągu ulicy Dworkowej, kładka w rejonie Letniskowej, most nad rzeką Długą, drogi dojazdowe i pasy technologiczne wzdłuż S8, chodniki, ścieżki rowerowe, Obwód Utrzymania Drogi, zieleń, prace porządkowe, roboty elektroenergetyczne, teletechniczne oraz sanitarne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Informowaliśmy też o otwarciu Południowej Obwodnicy Warszawy:

Południowa Obwodnica Warszawy tuż przed otwarciem

Węzeł Przyczółkowa z lotu ptakaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/10

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA Warszawa