Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Nie można zjechać z mostu na rondo Starzyńskiego

Ulice

Zmiany w ruchu Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Do 17 września kierowcy nie zjadą z mostu Gdańskiego na rondo Starzyńskiego. Muszą korzystać z objazdów. Utrudnienia wynikają z modernizacji rozjazdów tramwajowych.

Zmiany wprowadzono w nocy. W czwartek rano na miejsce pojechał nasz reporter. - Zjazd został zamknięty, ale nie powoduje to jakichś ogromnych utrudnień w ruchu - relacjonowała Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Przypomnijmy. Jadący ze Śródmieścia i Żoliborza mogą na wysokości zoo skręcić z mostu na Wybrzeże Helskie i ulicą Dziecinów dojechać do Jagiellońskiej aby skręcić w kierunku ronda.

Zamknięty został również przejazd przez tory z ronda na most. Dla jadących w kierunku mostu Gdańskiego wytyczona została tymczasowa jezdnia omijająca plac budowy. Po tymczasowej jezdni mogą poruszać się również jadący z Jagiellońskiej od strony Żerania lub z ulicy Starzyńskiego w Jagiellońską w kierunku Pragi.

Na czas prac autobusy linii 227, 409, 500, Z11, N12 i N62 nie zatrzymują się na przystankach przy rondzie.

Zmiany wynikają z prac tramwajarzy przy budowie nowych oraz modernizacji istniejących rozjazdów tramwajowych na rondzie Starzyńskiego. Utrudnienia potrwają do 17 września.

Remont Namysłowskiej

Utrudnienia czekają także kierowców na ul. Namysłowskiej. Arteria została zamknięta dla ruchu na odcinku od Ratuszowej do Starzyńskiego. Nie można również wjechać w nią z ulic poprzecznych, a na końcu ulicy Szymanowskiego drogowcy wytyczyli tymczasową zawrotkę.

Objazd Namysłowskiej wyznaczony został ulicami : Jagiellońską i Starzyńskiego. Zmienione zostały również trasy autobusów linii 135, 176 oraz 212.

Utrudnienia potrwają do 9 września i wynikają z prac przy wymianie nawierzchni jezdni.

su/b