Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Targówek

W niedzielę zwiedzisz nową stację metra na Targówku. Są dwa warunki

TVN Warszawa | Targówek

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Budowa metra na Bródnie
Metro WarszawskieBudowa metra na Bródnie

W niedzielę dla zwiedzających otwarta będzie budowana stacja drugiej linii metra - Kondratowicza. Warunkiem wejścia na teren budowy jest odpowiedni strój.

- Tym razem swoje podwoje przed mieszkańcami otworzy stacja C20 Kondratowicza w dzielnicy Targówek. Serdecznie zapraszam warszawianki i warszawiaków na dzień otwarty, który potrwa od godziny 11 do godziny 15 - mówi cytowany w zapowiedzi wydarzenia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zwiedzający zejdą na poziom antresoli, gdzie układane są okładziny ścienne. Będzie można zobaczyć, jak montowane są instalacje techniczne podziemnej kolei. Zostaną też zaprezentowane pomieszczenia techniczne i peron pasażerski. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Jak czytamy w zaproszeniu, wejście na teren stacji będzie wejściem numer X, od strony parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Targówek. Ze względu na stan etapu budowy, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach oraz dzieci wymagających w nich przewożenia. 

Wymagany jest odpowiedni strój: kryte obuwie na twardej podeszwie i długie spodnie. Kask ochronny oraz kamizelkę odblaskową uczestnicy otrzymają na placu budowy.

Organizatorzy zastrzegają, że zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wykonawca ma prawo odmówić wstępu na budowę osobom, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, urzędnicy zapowiadają, że trzy nowe stacje drugiej linii metra na wschodnim odcinku: Zacisze, Kondratowicza i Bródno oraz dwie na zachodnim: Ulrychów i Bemowo będą do dyspozycji pasażerów w drugiej połowie 2022 roku (prawdopodobnie w czasie wakacji).

Rozbudowa drugiej linii metratvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie

Pozostałe wiadomości