Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Okolice

Pożar dużego sklepu pod Warszawą. Z ogniem walczyło 60 strażaków

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
OSP Świdry MałePożar sklepu w Otwocku przy Wawerskiej

Ogień pojawił się nad ranem w jednym z otwockich sklepów wielkopowierzchniowych. - Pożar gasiło 60 ratowników, czyli 12 zastępów straży pożarnej, w tym trzy z drabinami mechanicznymi - informuje straż pożarna.

Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Wawerskiej strażacy dostali o godzinie 4. - Kiedy dojechaliśmy na miejsce zdarzenia, w jednopiętrowym budynku ze stropem, pożarem objęta była elewacja oraz częściowo dach – powiedział rzecznik otwockiej straży pożarnej Maciej Łodygowski. Doprecyzował też, że chodzi o sklep wielkopowierzchniowy, gdzie na parterze sprzedawane są artykuły spożywcze, a na piętrze artykułu gospodarstwa domowego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- Na parterze i na pierwszym piętrze ognia nie było, panowało tylko zadymienie – zaznaczył. Jak dodał, strażacy weszli do budynku, na parter oraz pierwsze piętro, aby przeszukać teren i sprawdzić, czy w środku nie ma osób poszkodowanych.

- Jednocześnie sprowadzili drabinę mechaniczną, którą uruchomili prąd wody, w tym samym czasie równocześnie drugi prąd wody podawany był z ziemi. Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń - relacjonował zdarzenie Łodygowski.

Po ugaszeniu elewacji i dachu, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych. - Na chwilę obecną sytuację mamy już całkowicie opanowaną. Powoli kończymy działania – powiedział.

Autor:mp/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Świdry Małe