Najnowsze

Zarzuty za napaść na policjanta na Ochocie

Najnowsze

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plAkcja policji na Ochocie

Czterej mężczyźni usłyszeli zarzuty za napaść na policjanta na Ochocie. Do zajścia doszło w piątek wieczorem, a funkcjonariusz będący po służbie użył broni.

- Prokurator wykonał czynności z czterema osobami. Przedstawiono im zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji i spowodowania u niego uszczerbku na zdrowiu oraz zmuszania go do zaniechania czynności służbowej - powiedział tvnwarszawa.pl w poniedziałek Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Do 10 lat więzienia

I zaznaczył, że trzej mężczyźni przebywają w policyjnej celi. Wobec nich skierowano również wnioski do sądu o areszt.

Czwarty mężczyzna, który brał udział w piątkowym zajściu przebywa w szpitalu. Prokuratura podała, że wniosek o areszt dla tego mężczyzny również ma zostać skierowany do sądu.

Za zarzucane czyny podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Wielokrotnie notowani

Jak już pisaliśmy, do sytuacji doszło w piątek wieczorem u zbiegu ulic Kopińskiej i Białobrzeskiej. "Policjant w czasie wolnym od służby, przejeżdżał w tym miejscu i zauważył grupę bijących się osób. Postanowił interweniować, przedstawił się, jednak osoby te nadal zachowywały się agresywnie" – poinformowała w komunikacie prasowym komenda stołeczna.

Według relacji policji, napastnicy zaatakowali funkcjonariusza. Dalej podali, że ten użył siły fizycznej, a następnie gazu i broni. Jeden z mężczyzn został ranny w nogę. Jak przekazała policja, wszyscy mężczyźni byli nietrzeźwi. Okazało się także, że byli oni wielokrotnie notowani, między innymi za kradzieże, przestępstwa narkotykowe i znieważenie policjanta.

WIĘCEJ O CAŁEJ AKCJI:

Postrzelenie na Białobrzeskiej
Postrzelenie na BiałobrzeskiejTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

ran/mś

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości