Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Opóźnia się remont mostu na krajowej "79". Przyczyną "brak mobilizacji wykonawcy"

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plRemontują most na krajowej "79"

We wtorek miał rozpocząć się remont mostu na krajowej "79". Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała jednak w środę, że prace wystartują dopiero w poniedziałek 28 września.

Chodzi o most nad rzeką Jeziorką w Żabieńcu (powiat piaseczyński). Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zasadnicze prace będą polegały na remoncie betonowej konstrukcji obiektu.

Remontują most na krajowej "79"Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

"Podczas wykonywania robót ruch będzie poprowadzony wahadłowo (z sygnalizacją świetlną) oraz będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h" – przekazali drogowcy.

"Brak mobilizacji wykonawcy"

Prace miały rozpocząć się we wtorek 22 września. We wtorek drogowcy poinformowali, że prace ruszą jednak w czwartek 24 września. W środę z kolei napisali, że remont rozpocznie się dopiero w poniedziałek 28 września.

Zapytaliśmy rzeczniczkę GDDKiA Małgorzatę Tarnowską o przyczyny tego opóźnienia. - Przyczyną jest brak mobilizacji wykonawcy. Nie zgodzimy się na to, żeby wykonawca powodował utrudnienia w ruchu, gdy nie jest w pełni gotowy i zmobilizowany, żeby od razu przystąpić do robot - wyjaśniła nam rzeczniczka.

Za remont odpowiedzialna jest firma A-Z BUD. Utrudnienia mają zakończyć się 20 października. - Na chwilę obecną ten termin jest utrzymany - zaznaczyła Tarnowska w środę.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl