Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Przedłużają akcję "Wpadnij na szczepienie". Przez cały tydzień i bez rejestracji

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kk,
katke/r
Źródło:
PAP
"Jestem pod wrażeniem organizacji"
"Jestem pod wrażeniem organizacji" TVN24
wideo 2/5
TVN24"Jestem pod wrażeniem organizacji"

Akcja "Wpadnij na szczepienie" będzie kontynuowana przez cały tydzień. Ratusz przekazał, że w ostatni weekend zaszczepiło się 12 tysięcy warszawiaków. Miasto otrzymało ponad 21 tysięcy dawek szczepionki przeciw COVID-19. Skorzystać może każdy. Nie trzeba się rejestrować i zapisywać. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym do jednego z punktów.

21 tysięcy jednodawkowych szczepionek otrzymała dodatkowo Warszawa – przekazał w środę stołeczny ratusz. - W tej chwili zapisało się na nie blisko 1600 osób, pozostałe czekają na chętnych – wyjaśniła Marzena Wojewódzka z biura prasowego urzędu miasta. Ponadto zostało jeszcze trzy tysiące dawek szczepionki z pierwszej puli przeznaczonych dla "osób z ulicy" (wykorzystano sześć tysięcy).

- W Warszawie robimy wszystko, aby zaszczepić jak najwięcej chętnych osób w jak najkrótszym czasie. Dlatego szczepimy bez zbędnych formalności, bez zapisów czy rejestracji. Zbliżają się wakacje a dzięki jednodawkowej szczepionce firmy Johnson & Johnson, którą podajemy w warszawskich punktach szczepień powszechnych, możemy w prosty i szybki sposób zadbać swoje o zdrowie i bezpieczeństwo. Tylko w ostatnich czterech dniach zaszczepiliśmy ponad 22 tysiące osób – zachęca cytowany w komunikacie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Do wszystkich warszawskich punktów szczepień powszechnych można wygodnie dojechać transportem publicznym, a do największego z nich, który działa na stadionie Legii, kursuje specjalna linia autobusowa 901.

Duża akcja szczepień w weekend

W niedzielę wieczorem ratusz podsumował przebieg akcji szczepień. - Akcja "Wpadnij na szczepienie" dobiegła końca, ale będzie kontynuowana od jutra do ostatniej szczepionki. Aż 12 tysięcy chętnych zostało zaszczepionych w ten weekend, w tym ponad 4300 bez wcześniejszej rejestracji – przekazała Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka ratusza.

Akcja rozpoczęła się w sobotę rano w czterech miejskich punktach szczepień powszechnych. Największy z nich mieści się na Stadionie Legii przy Łazienkowskiej 3. Pozostałe: na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy Żegańskiej 1). Dodatkowo otwarto także punkt na Ochocie przy ulicy Szczęśliwickiej 36.

Zaszczepić mógł się każdy, kto skończył 18 lat i ma e-skierowanie. Niepotrzebna była uprzednia rejestracja. Chętnym podawano jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Te zasady będą obowiązywały do zakończenia akcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Warszawskie punkty szczepieńUrząd Miasta Warszawy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zapowiadając w piątek akcję "Wpadnij na szczepienie", poinformował, że obiema dawkami szczepionki zaszczepionych w Warszawie jest 470 tysięcy osób.

Autor:kk, katke/r

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości