Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Przedłuża się remont rozjazdów na placu Bankowym. Nowa data zakończenia prac

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP / tvnwarszawa.pl
ZTMRemont rozjazdów na placu Bankowym potrwa dłużej

Remont rozjazdów na placu Bankowym przeciągnie się o dwa dni. Tramwajarze zgłosili konieczność przesunięcia terminu zakończenia prac do wtorku 27 lipca. W dalszym ciągu tramwaje nie będą kursowały Marszałkowską i Andersa.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował w czwartek, że remont rozjazdów tramwajowych na placu Bankowym potrwa do wtorku 27 lipca, do końca kursowania linii dziennych. Początkowo data zakończenia prac była zaplanowana na niedzielę 25 lipca, ale tramwajarze potrzebują więcej czasu na ich zrealizowanie. Wydłużenie terminu oznacza również przedłużenie trwających od 19 lipca utrudnień w ruchu.

Obecnie tramwaje nie jeżdżą ulicami Marszałkowską i Andersa na odcinku od placu Zbawiciela do ulicy Muranowskiej. Od strony Błękitnego Wieżowca zamknięte jest przejście dla pieszych przez tory, ale można korzystać z przejścia przez jezdnię.

Od poniedziałku 19 lipca zmieniły się trasy tramwajów linii: 4, 14, 15, 23 i 36. Kursowanie składów linii 18 i 35 zostało zawieszone. Na trasy wyjechały tramwaje linii zastępczej 75 i autobusy Z-4.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 G0

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Linia tramwajowa nr 4 została skierowana na objazd ulicami: plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości –Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Trasa W-Z – Targowa.

Tramwaje nr 14 z PKP Służewiec jeżdżą ulicami: Marynarska – Wołoska – Woronicza – Puławska.

Linie 15 i 36 omijają rejon prac, jadąc ulicami: Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska.

Tramwaje linii 23 kursują ulicami: Powstańców Śląskich – Reymonta –Wólczyńską – Nocznickiego – metro Młociny.

Tramwajowa linia zastępcza 75 kursuje na trasie: Żerań FSO – Jagiellońska –Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Reymonta – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.

Autobusy linii Z-4 w kierunku placu Inwalidów od metra Politechnika jeżdżą ulicami: Waryńskiego – Marszałkowską – Andersa – Świętojerską – Bonifraterską – Muranowską – Andersa –Mickiewicza. W przeciwnym kierunku z placu Inwalidów ulicami: Mickiewicza – Andersa – Marszałkowską – Waryńskiego do stacji metra Politechnika.

Remont torowiska w rejonie placu BankowegoUrząd Miasta Warszawy

Informowaliśmy też o podpisaniu umowy z wykonawcą przebudowy ronda Dmowskiego:

Zmiany na rondzie Dmowskiego

"Jesteśmy w miejscu, które jest symbolem niedostępności"TVN24
wideo 2/3

Autor:kk/b

Źródło: PAP / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZTM