Najnowsze

Ktoś zniszczył drzewa. Zarząd Zieleni zawiadomił policję

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Ktoś uszkodził drzewa na Modlińskiej (materiał z 25.05.2022)
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Ktoś uszkodził drzewa na Modlińskiej (materiał z 25.05.2022)

Stołeczny Zarząd Zieleni zawiadomił policję w sprawie zniszczenia dziewięciu młodych drzew rosnących w ciągu ulicy Modlińskiej. Ofiarą wandali padły głogi jednoszyjkowe zasadzone niespełna dwa lata temu.

- Złożyliśmy już zawiadomienie na policję łącznie z wnioskiem o sprawdzenie monitoringu. To jest ewidentnie akt wandalizmu - powiedziała rzeczniczka Zarządu Zieleni Karolina Kwiecień-Łukaszewska, odnosząc się do informacji o odkryciu przez pracowników zniszczonych dziewięciu drzew przy ulicy Modlińskiej 203.

"Drzewom przecięto pnie"

O sprawie Zarząd Zieleni poinformował w środę przed południem. "Wczoraj (24 maja) podczas przeglądu drzew przy ulicy Modlińskiej 203, pracownicy Zarządu Zieleni Warszawskiej odkryli doszczętnie zniszczone dziewięć drzew" - informowali urzędnicy w mediach społecznościowych. To głogi jednoszyjkowe, posadzone jesienią 2020 roku.

Według urzędu, osoba odpowiedzialna za zniszczenia zrobiła to celowo. "Mamy do czynienia z aktem wandalizmu - drzewom zostały przecięte pnie" - zaznaczono. "Łączny koszt posadzenia drzew wraz z ich dotychczasową pielęgnacją to blisko 20 tysięcy złotych" - dodano.

Do wpisu załączono zdjęcia obrazujące skalę zniszczeń. Drzewa zostały ścięte, a niektóre pnie "odłożono z powrotem na miejsce", by zamaskować fakt ich uszkodzenia - z daleka wygląda to tak, jakby nacięto wyłącznie korę. Pracownicy ZZW natknęli się na zniszczenia podczas rutynowej inwentaryzacji. Z racji młodego wieku, drzewa podlegały trzyletniej gwarancji - oznacza to, że do września 2023 roku ich pielęgnacją zajmowała się firma odpowiedzialna za nasadzenia.

Autor:dg/b

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości