Najnowsze

Bieg jak z "Misia", na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Do pokonania 793 stopnie, do pobicia rekord

Najnowsze

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jacek TurczykStanisław Tym z sobowtórem gotowym do biegu

Ostatnia szansa na zapisanie się na bieg na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Aktualny rekord? 3 minuty i 16 sekund. O tym, czy zostanie utrzymany, dowiemy się w sobotę. Lista startowa jest jeszcze otwarta.

30. piętro bez windy - tak musiał dostać się na szczyt pałacu grany przez Stanisława Tyma Ryszard Ochódzki z kultowego filmu "Miś". W historii biegu, dla którego film był inspiracją, tego wyczynu dokonało już blisko 2,5 tys. osób.

793 stopnie

Najlepsi zawodnicy pokonują 793 stopnie o zmiennej wysokości w niewiele ponad trzy minuty. Różnica poziomów, z jaką zmierzą się biegacze, to 114 metrów. Przeciętny czas wbiegnięcia na górę to 6, 8 minut.

Główną nagrodą jest Puchar Prezydenta Warszawy, a cała impreza odbywa się pod jego honorowym patronatem. Będzie też oddzielna kategoria dla służb mundurowych.

Kibicować można będzie na starcie i na mecie. Biegacze, czy raczej wbiegacze, bo ta dyscyplina ma swoją nazwę – towerrunning – ruszą z płyty przed wejściem głównym do PKiN. Meta w Sali Gotyckiej na 30. piętrze PKiN, gdzie po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzyma medal. Kibicować można już od godziny 10.

Rekord biegu należy do wielokrotnego mistrza świata i Polski w towerrunningu Piotra Łobodzińskiego, który pokonał trasę z Płyty Głównej na Taras Widokowy w 3 minuty i 16 sekund.

Program zawodów - sobota, 25 czerwca

- godz. 8.00 - otwarcie biura zawodów - szatnia główna

- godz. 10.00 - oficjalne otwarcie Biegu Tyma

- około godz. 12.30 - starty drużyn służb mundurowych

- około godz. 13.00 - ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców.

W zawodach wystartuje ponad 400 osób. Można się jeszcze dziś zapisywać na stronie internetowej. Cena pakietu – 60 złotych.

Informowaliśmy również o biegu Konstytucji 3 Maja:

30. Bieg Konstytucji 3 Maja - relacja reportera TVN24
30. Bieg Konstytucji 3 Maja - relacja reportera TVN24TVN24

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jacek Turczyk

Pozostałe wiadomości