Najnowsze

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Na Okęciu zatrzymali go "łowcy cieni"

Najnowsze

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
CBŚP"Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali Australijczyka poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Australijczyk poszukiwany czerwoną notą Interpolu został zatrzymany na Lotnisku Chopina przez "łowców cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna jest podejrzany o oszustwa finansowe na terenie Australii, szacowane na 13 milionów dolarów. Zgodnie z lokalnymi przepisami grozi mu nawet do 20 lat więzienia.

"Łowcy cieni" CBŚP współpracowali w tej sprawie z australijską policją federalną (Australian Federal Police). Tamtejsi policjanci przekazali Polakom, że ścigany 52-latek najprawdopodobniej przyleci do Polski z Dubaju. - Niestety nie dysponowali żadnymi szczegółami. Tymi zajęli się już policjanci z grupy "łowców cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci ustalili kiedy oraz na jakie polskie lotnisko ma przylecieć mężczyzna i przy wsparciu funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali 52-latka, który następnie został doprowadzony do właściwej Prokuratury. Działania zostały przeprowadzone przy współpracy oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu - relacjonuje Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Australijska policja szukała 52-latka od ponad roku

Jak tłumaczy policjantka, 52-letni Daniel A. był poszukiwany na podstawie czerwonej noty Interpolu zaledwie od kilku dni. Nieco inaczej sprawa wyglądała na terenie Australii, bowiem na podstawie krajowego nakazu aresztowania ścigano go od ponad roku.

Australijczyk był poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw finansowych na terenie swojego kraju. Wyrządzone przez niego straty szacowane są na łączną sumę 13 milionów dolarów. - Zgodnie z australijskim prawem tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 20 lat - wskazuje Jurkiewicz.

To 25 osoba zatrzymana w tym roku przez "łowców cieni" CBŚP, która była wcześniej poszukiwana przez służby innych państw.

Informowaliśmy również o rozbiciu przez CBŚP gangu okradającego podróżnych w pociągach:

CBŚP rozbiło grupę okradającą podróżnych w pociągach
CBŚP rozbiło grupę okradającą podróżnych w pociągachCBŚP

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości