Turysta z USA złapał kieszonkowca w "175"

fot. TVN Warszawa
| NAC (Sygnatura: 1-Z-871-2)fot. TVN Warszawa

Straż miejska otrzymała zgłoszenie o szarpaninie w autobusie linii 175. Okazało się, że amerykański turysta złapał na gorącym uczynku kieszonkowca.

- Późnym popołudniem jeden z pasażerów zauważył szarpaninę a autobusie. Wysiadł na przystanku w okolicach ulicy Królewskiej i poprosił o pomoc patrol straży miejskiej – opowiada Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Znany kieszonkowiec

Strażnicy wsiedli do autobusu i musieli rozdzielić dwóch mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich to, Amerykanin, który z całą rodziną jechał autobusem. W pewnym momencie poczuł, że ktoś chce mu wyjąć aparat fotograficzny i na gorącym uczynku złapał złodzieja.

Okazało się, że turysta stracił też portfel. - Przy zatrzymanym nie znaleziono go jednak. Prawdopodobnie kieszonkowiec działał ze wspólnikiem - informuje Tomasz Oleszczuk ze śródmiejskiej komendy.

- Złapany na gorącym uczynku kieszonkowiec to 27-letni Andrzej R., który wcześniej był notowany za podobne wykroczenia. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Oleszczuk.

bf/par

Źródło zdjęcia głównego:  | NAC (Sygnatura: 1-Z-871-2)

Pozostałe wiadomości