Najnowsze

"Tulipan" już nie oszuka żadnej kobiety

Najnowsze

fot. sxc.hu
| PAP, Przegląd Sportowyfot. sxc.hu

32-letni Artur B. przedstawiał się jako lekarz pediatra, rozkochiwał w sobie kobiety i obiecywał ożenek. Znikał, gdy tylko zdobywał pieniądze od "ukochanej". Serial z "Tulipanem" w głównej roli się jednak skończył. Złapali go policjanci z Woli i Wilanowa - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Jak działał Artur B.? Znajomości zawierał głównie przez internet. Zranione przez niego kobiety twierdziły, że wzbudzał zaufanie. Ufały mu tak bardzo, że brały kredy, a pieniądze oddawały ukochanemu.

Pediatra na pieczątce

Z materiałów spraw wynika też, że mężczyzna często zmieniał tożsamość, posługiwał się sfałszowanymi nazwiskami i podrobionymi dokumentami. Wiadomo też, że korzystał z pieczątki "Lekarz Pediatra". Do czasu.

Wystawiono za nim kilka listów gończych. Ścigali go policjanci i prokuratorzy z Krakowa, Gdańska, Iławy i Warszawy. To właśnie stołeczni funkcjonariusze złapali Artura B. Sierżant Bartłomiej Koziara i aspirant Maciej Świderski schwytali „Tulipana" w... Częstochowie.

14 zarzutów z Woli

Siedzieli właśnie w aucie na parkingu, gdy mężczyzna wyszedł na chwilę w kapciach z pobliskiego bloku. Natychmiast postanowili działać. Zatrzymali go i wezwali na miejsce miejscowych policjantów. W mieszkaniu „Tulipana" znaleźli skradzione na warszawskiej Woli: telefon komórkowy oraz kartę bankomatową. Zabezpieczono też 1.1 tys. zł.

Artur B. trafił do aresztu w Częstochowie. Teraz śledczy z poszczególnych jednostek, które go poszukiwały postawią mężczyźnie zarzuty. Prawdopodobnie usłyszy ich aż 50. Pierwsze usłyszy w Krakowie, później zostanie przewieziony do Warszawy. Tylko śledczy z Woli przedstawią mu łącznie 14 zarzutów. Zarzuty dotyczyć będą oszustw, przywłaszczenia i płatnej protekcji. Zatrzymanemu grozi do 8 lat więzienia.

ran

Źródło zdjęcia głównego:  | PAP, Przegląd Sportowy

Pozostałe wiadomości