Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Tłumy na nowym pokazie fontann

Warszawa

Pokaz na PodzamczuTVN24
wideo 2/6

Tysiące warszawiaków i turystów zgromadziły się w poniedziałkowy wieczór u stóp Starego Miasta, by podziwiać "Powrót Bazyliszka". Pod takim właśnie tytułem kryje się tegoroczny pokaz multimedialnych fontann.

Inaugurację sezonu zaplanowano na godz. 21. Już kilkadziesiąt minut przed startem mieszkańcy stolicy i turyści zaczęli gromadzić się przy fontannach i rozsiedli się na skarpie.

Bazyliszek i fajerwerki

Pokaz wystartował po zmroku, a nad głowami widać było świecące telefony komórkowe i aparaty wycelowane w stronę wodnego ekranu.

To na nim pokazano uwspółcześnioną wersją legendy o Bazyliszku. Mityczny stwór spotkał się z cywilizacją XXI wieku, w nowoczesnym mieście zetknął się z mieszkańcami. Nie zabrakło też tańczącej w rytm epickiej muzyki wody. A pod koniec w niebo wystrzelono fajerwerki, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem widowni.

Poniedziałkowe wydarzenie otworzyło sezon w Multimedialnym Parku Fontann. Kolejne pokazy już 2 i 3 maja.

Park Fontann (od piątku do soboty): godz. 8.30 – uruchomienie fontann godz. 16.00 – wodne widowisko z użyciem wszystkich dysz (bez światła, laserów i muzyki) godz. 22.30 – zakończenie pracy fontann

Widowisko multimedialne:

1 maja – 13 maja – w tym, 1,2,3 (dalej piątki i soboty) – godz. 21.00 19 maja – 12 sierpnia – każdy piątek i sobota – godz. 21.30 18 sierpnia – 30 września – każdy piątek i sobota – godz. 21.00

Wodne ekrany dla multimediów

Multimedialne pokazy fontann działają dzięki specjalnym pompom, które wyrzucają na minutę 3 tysiące litrów wody. To rozwiązanie umożliwia stworzenie wodnego ekranu - ściany o grubości 8 mm, szerokości 30 i wysokości 10 metrów. Na takiej ścianie można wyświetlać filmy i tworzyć pokazy laserowe. Nowoczesna instalacja umożliwia organizowanie widowisk światło-woda-dźwięk.

ran/mś